Bezpłatne badania serca, konsultacje dietetyczne i sportowe w Jastrzębiu-Zdroju

 Bezpłatne badania serca, konsultacje dietetyczne i sportowe w Jastrzębiu-Zdroju

W sobotę, 9 października startuje przedostatnia tegoroczna edycja projektu Zadbaj o swoje serce. Specjaliści z zakresu kardiologii, dietetyki i aktywnego stylu życia tym razem sprawdzą kondycję mieszkańców województw łódzkiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego. Miasteczko medyczne odwiedzi kolejno centra handlowe w Jastrzębiu-Zdroju, Gliwicach, Kielcach, Bytomiu oraz Łodzi. Przebadać się będzie można za darmo i bez konieczności posiadania skierowania.

W najbliższą niedzielę (09.10.) mobilne miasteczko medyczne stanie w Galerii Zdrój w Jastrzębiu-Zdroju. Na wszystkich chętnych, by sprawdzić stan swojego zdrowia od 10.00 do 18.00 będą czekali specjaliści wykonujący między innymi badania EKG, pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia czy analizę składu ciała. Otrzymane wyniki „od ręki” będzie można skonsultować z lekarzami w dwóch niezależnych gabinetach lekarskich, a także z dietetykiem i trenerem sportowym.

Wszystko w trosce o najważniejszy organ ludzkiego ciała – serce. Prowadzone akcje mają przede wszystkim zachęcić do szeroko rozumianej profilaktyki kardiologiczne Choroby układu krążenia są nadal pierwszą przyczyną zgonów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Rokrocznie ponad 45% osób w naszym kraju umiera „na serce”. Wiele z nich nie wie, że znajduje się w grupie ryzyka wystąpienia choroby niedokrwiennej serca. Dlatego od blisko 10 lata specjaliści skupieni wokół kampanii „Zadbaj o swoje serce”  zachęcają do skorzystania z darmowych badań profilaktycznych. Nie trzeba się zapisywać, a na wszystko poświęcimy około 30 minut przy okazji robienia zakupów w Centrum Handlowym.

Głównym Partnerem akcji „Zadbaj o swoje serce” jest firma VP Valeant Sp. z o.o., Sp. j. odpowiedzialna za promocję nowego leku Cardiopirin, w zakresie konsultacji dietetycznych projekt wspiera Naturhouse, lider światowy w zakresie reedukacji żywieniowej, a o dobrą formę uczestników projektu zadba Technogym – producent sprzętu sportowego i partner Strefy Aktywnego Serca.

Więcej: