Albumy Wszech Czasów: Prince bohaterem odcinka specjalnego

Albumy Wszech Czasów: Prince bohaterem odcinka specjalnego Radio ZET Gold/materiały promocyjne

W piątek - 21 kwietnia - przypada pierwsza rocznica śmierci Prince’a. Z tej okazji w specjalnym wydaniu programu „Albumy Wszech Czasów” w całości zagramy płytę „Diamonds and Pearls”.

Album Diamonds and Pearls ukazał się 1 października 1991 roku. Na krążku znalazły się takie przeboje jak „Gett Off”, „Cream”, „Money Don't Matter 2 Night” czy „Insatiable”.

Prince urodził się 7 czerwca 1958 w Minneapolis. Popularność zdobył w latach 80. Jego debiutancki album zatytułowany "For You" ukazał się w 1978 roku. Muzyk pracował nad nim od października do grudnia 1977 roku. Co ciekawe, artysta sam zaśpiewał wszystkie partie wokalne, a także samodzielnie zagrał na wszystkich instrumentach, w tym m.in.: gitarze elektrycznej i akustycznej, fortepianie, bębnach i wielu innych instrumentach perkusyjnych. Na krążku znalazło się 9 utworów. Pierwszym singlem promującym płytę był "Soft and Wet". Album "For You" nie zdobył większej popularności. Przyniósł jednak Prince’owi uwagę dziennikarzy, którzy koncentrowali się na jego niezwykłych umiejętnościach i nazwali go słowami "człowiek-orkiestra". Dopiero kolejne płyty artysty - "Prince" czy "Dirty Mind" - przyniosły mu międzynarodowy sukces. W 2004 roku muzyk został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2015 roku Prince wydał dwie płyty: "Hit N Run" i "Hit N Run: Phase Two", które dostępne są jedynie w serwisie streamingowym TIDAL. W całej swojej karierze nagrał 39 albumów.

Płytę „Diamonds and Pearls” w całości zagramy w najbliższy piątek o godz. 21:00.

Więcej: