4. Bieg po Moczkę i Makówki

 4. Bieg po Moczkę i Makówki

Już tylko ponad miesiąc został do świątecznego 4. Biegu po Moczkę i Makówki. Trwają dodatkowe zapisy, do których gorąco zapraszamy. 

W związku z ogromnym zainteresowaniem i odzewem ze strony uczestników postanowiliśmy zwiększyć pulę miejsc w naszym makówkowym biegu. Do 27 listopada przyjmujemy zapisy od wszystkich zainteresowanych. Wylosujemy spośród nich dodatkowe 50 miejsc. Losowanie to będzie można śledzić na kanale YouTube - w Noc Andrzejkową - tj. 29.11.2015 o godzinie 20:00. Wyniki losowania zostaną umieszczone na naszej stronie oraz na Facebooku. To wyjątkowy czas na taką imprezę – ostatnia sobota przed Świętami Bożego Narodzenia. Takie też jest założenie tego biegu – przyjedź do nas z głową przepełnioną myślami o świątecznych przygotowaniach. Przed Wigilią biegamy zazwyczaj w gorączce zakupowej ale po sklepach, sprzątamy i staramy się domknąć zaległe sprawy mijającego roku, jednak warto zrobić krótki oddech i razem z całą rodziną świętować i cieszyć się w gronie pozytywnie nastawionych ludzi. To świetna okazja by przerwać przedświąteczny chaos i nabrać dystansu. Tak dystansu i tego do Wigilijnego zamieszania i tego na trasie. A dystans jest ważny jak wiadomo, tak więc, jak co roku, wynosi on 10vkm i prowadzi ulicami i chodnikami Stanowic. 

Wspominając wcześniejsze Biegi po Moczkę i Makówki wiadomo już, że jest to miejsce spotkania biegaczy po całorocznej rywalizacji o miejsca, zmaganiach ze sobą, czasem, pogodą i słabościami. Tutaj tak naprawdę biegniemy już w poczuciu, że zamykamy kolejny rok i tak właściwie nie liczy się wynik tu i teraz, bo na ten wynik pracowaliśmy przez ostatnie 360 dni. Szczególnie gorąco zapraszamy osoby spoza okolicy. Myśl przewodnia Biegu po Moczkę i Makówki to też nasze śląskie tradycje. Chcemy je kultywować także i tu – dlatego częstujemy naszych gości własnoręcznie zrobionymi makówkami i moczką. Jak co roku angażujemy do tego nasze mamy, babcie i te wszystkie panie które recepturę na te przysmaki mają w głowach od wielu lat. Do tradycji świątecznej nawiązują też nasze medale – jedyne w swoim rodzaju, bo wykonane z piernika.

Z przyjemnością informujemy Was, że w tegorocznej edycji tej imprezy naszymi Patronami Medialnymi zechcieli zostać : - Radio Zet Gold 95,1 fm - Portal internetowy Rybnik.com.pl - Telewizja Regionalna TVT. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tym Instytucjom. Jakiś czas temu zapytaliśmy Was w facebookowym formularzu, jaki gadżet biegowy podobałby się Wam najbardziej. Swoimi odpowiedziami zdecydowaliście, że koszulka biegowa z długim rękawem i motywem naszego świątecznego biegu będzie najlepsza. Dlatego też przygotujemy dla Was takie koszulki, które będzie można nabyć na miejscu biegu czyli 19 grudnia w szkole podstawowej w Stanowicach. Już niedługo zaprezentujemy projekt takiej koszulki. Zapraszamy do wcześniejszego przybycia na teren Szkoły Podstawowej w Stanowicach. Będzie to świetna okazja by złożyć sobie świąteczne życzenia w gronie naszej sportowej rodziny, powspominać i podsumować miniony przebiegnięty rok. Oficjalnie jest to także moment na rozdanie pucharów w organizowanym przez LUXTORPEDA i MOSIR Czerwionka Leszczyny Grand Prix Czerwionka Leszczyny, w skład którego zalicza się Grill+Run=Fun 2015, IV Nocny Bieg Uliczny no i oczywiście IV Bieg po Moczkę i Makówki. Mamy nadzieję że odwiedzicie nas razem z bliskimi i znajomymi, gdyż warto wciągnąć ich w nasz serdeczny przedświąteczny klimat. Będzie dużo śmiechu – bo zapraszamy Was w przebraniach tak zwariowanych na ile granice fantazji Wam pozwolą. Rekwizyty mile widziane – na trasie w ubiegłym roku nie brakowało patelni i innych osobliwych gadżetów które jeśli tylko pozwalały na zabranie na trasę – pełniły wiele funkcji. Będzie głośno, pachnąco i przede wszystkim wesoło. To impreza która ma dać przede wszystkim radość, zabawę i wprowadzić Was w cudowny przedświąteczny nastrój. Postaramy się także, by przybyli kibice zostali odpowiednio uhonorowani tak więc – warto, naprawdę warto tu być i wpisać na stałe ostatnią przedświąteczną grudniową sobotę w kalendarz pod hasłem: „Coroczny bieg po Moczkę i Makówki w Stanowicach – obecność obowiązkowa!”. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, a także profilu na Facebooku, gdzie znajdziecie wszelkie szczegóły na temat dodatkowych zapisów. Jest tam też uaktualniony regulamin biegu i inne bieżące informacje.

Czekamy na Was już 19 grudnia!!!

Więcej: