"15tka z Sosnowca do Katowic". Wyjątkowy bieg już 20 września

"15tka z Sosnowca do Katowic". Wyjątkowy bieg już 20 września mat. organizatora

W niedzielę 20 września odbędzie się pierwszy bieg "15tka z Sosnowca do Katowic". Trasa zawodów pokryje się z trasą modernizowanej linii tramwajowej numer 15. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

Termin zawodów jest nieprzypadkowy. Impreza odbędzie się w ostatnim dniu Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jego głównym celem są: kampania na rzecz alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie Europejczykom, także Polakom, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale też dużo przyjemniejsze.

Trasa liczy sobie dokładnie tylko kilometrów, co numer tramwaju – 15. Startujemy z Parku Sieleckiego o godzinie 11:00. Po drodze mijamy sosnowiecki Dworzec Kolejowy, obiegamy Stawiki, przebiegamy przez Browar Mokrskich w Szopienicach i Zajezdnię Tramwajową Zawodzie. Dalej biegniemy Bulwarami Rawy, między budynkami Uniwersytetu Śląskiego, wbiegamy na kładkę nad Aleją Roździeńskiego w Strefę Kultury Katowice. Meta zaplanowana jest pod siedzibą Muzeum Śląskiego w Katowicach.  

Materiały organizatora

Biuro zawodów będzie się znajdować w budynku administracyjnym Muzeum Śląskiego, na poziomie -3. Uczestników biegu na linię startu przewiozą tramwaje - oczywiście „15tki”! Zawodnicy w pakiecie startowym otrzymają numer startowy, medal, koszulkę, wodę, a także posiłek w zależności od swojego pochodzenia - "Gorole" żurek, a "Hanysy" zalewajkę.

Bieg ma charakter otwarty; mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni, którzy chcą pobiec trasą tramwajowej „15”. Dla zwycięzców biegu przewidziano atrakcyjne nagrody!

Organizatorami biegu są: M Event, Partnerzy: Tramwaje Śląskie S.A., KZK GOP, Miasto Sosnowiec, Miasto Katowice, MOSiR Sosnowiec, PKM Sosnowiec, Muzeum Śląskie, Toyota Sosnowiec, Katowickie Wodociągi S.A., Watermelon Reklama i oczywiśce Zet Gold.

Więcej: