Szukamy dziury w całym

Szukamy dziury w całym pixabay.com

Dziury w spodniach, dziury w serze, dziury w drodze, a może dziury w pamięci? Które z nich są najbardziej uciążliwe? Sprawdzała to ekipa programu „Zawsze Rano - Radio ZET Gold”. 

Brzechwa w jednym ze swoich wierszy napisał: „Niech mi każdy powie szczerze, skąd się wzięły dziury w serze?”. A my często do śniadanka jemy serek i tak się zastanawiamy, skąd w nim dziury? Zapytaliśmy o to naszych Słuchaczy.

Powstają m.in. wskutek zmęczenia materiału, kruszenia budulca, zbyt dużego nacisku na powierzchnię. Najbardziej doskwierają nam wiosną. Oczywiście dziury w drogach. Dlaczego to właśnie my zmagamy się z tą klątwą dziur?

Największa dziura w drodze powstała w 2010 roku w centrum Gwatemali. Miała 30 metrów średnicy i 60 metrów głębokości. Nasze drogi znane są również na Zachodzie z tego, że przypominają ser. Wiosną widzimy i czujemy, że nie jest dobrze ze stanem nawierzchni.

Po jeszcze więcej ciekawostek zajrzyjcie na Facebooka Zawsze Rano - Radio ZET Gold

W tym tygodniu w naszej internetowej sondzie wybieramy najbardziej kultowego aktora zagranicznego. Głosowanie trwa tyko do piątku. Zachęcamy do zabawy! 

Słuchaj „Zawsze Rano - Radio ZET Gold” od poniedziałku do piątku od 6:00 do 10:00!

Więcej: