Historie Wakacyjnych Przebojów: Julio Iglesias - Amor

Historie Wakacyjnych Przebojów: Julio Iglesias - Amor Screen YouTube/Mexi Love

Dziś w programie Bogdan Fabiański opowiadał o piosence hiszpańskiego wokalisty Julio Iglesiasa. Utwór Amor podbijał listy przebojów na całym świecie.

Muzykę do oryginalnej wersji utworu napisał w 1943 roku Gabriel Ruiz. Utwór wykonany przez Julio Iglesiasa powstał w 1975 roku w języku hiszpańskim i znalazł się na płycie pod tytułem El Amore. Julio Iglesias jest najlepiej sprzedającym się artystą międzynarodowym w Brazylii. Na swoim koncie ma ponad 12 milionów sprzedanych płyt. Wokalista wydał ponad prawie 80 albumów w 14 językach. 

Julio Iglesias - Amore

Hiszpański piosenkarz i kompozytor. Na swoim koncie ma ponad 300 milionów sprzedanych płyt na całym świecie oraz otrzymał około 2,5 tysiąca złotych i platynowych płyt. Według danych Sony Music artysta jest jednym z 10 najlepiej sprzedających się artystów muzyki w historii. 

Iglesias śpiewa najczęściej po hiszpańsku, ale również po francusku, włosku, niemiecku, portugalsku i angielsku. Piosenkarz został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako artysta, który nagrał najwięcej płyt w największej ilości języków. 

Więcej: