Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka pixabay.com

17 marca obchodzone jest irlandzkie święto narodowe i religijne - dzień patrona Irlandii – świętego Patryka. Jak tę okazję uczciła ekipa programu „Zawsze Rano - Radio ZET Gold”?

Choć święty Patryk nie był Irlandczykiem, jest patronem Irlandii, a 17 marca ma swoje święto. Zapytaliśmy naszych Słuchaczy, co wiedzą o tym dniu i co ze św. Patrykiem im się kojarzy.

Naukowcy wykazali, że jeśli ktoś stracił wzrok w wieku 5 lat lub później, to jego mózg potrafi wygenerować obraz świata w czasie snu. W snach widzimy obrazy, które otaczają nas każdego dnia, ale też rzeczy, których nigdy nie spotkaliśmy. Związane to może być z przeżyciami, które są w naszej podświadomości, a które odbieramy wszystkimi zmysłami. A co jeśli jesteśmy osobami niewidomymi? Zapytaliśmy naszych Słuchaczy, czy takie osoby też mają sny?

Czy osoby, które od urodzenia nie widzą, mogą mieć sny? Okazuje się, że tak, jednak widzą w nich zupełnie co innego niż my. Opowiada Jan Stradowski z Focus Polska.

Zajrzyjcie też na Facebooka Zawsze Rano - Radio ZET Gold

W tym tygodniu w naszej internetowej sondzie wybieramy najbardziej kultowy serial zagraniczny sprzed lat. Głosowanie trwa do piątku. Zapraszamy do zabawy! 

Słuchaj „Zawsze Rano - Radio ZET Gold” od poniedziałku do piątku od 6:00 do 10:00!

Więcej: