Dzień Bez Sprzątania i Bez Śmiecenia

Dzień Bez Sprzątania i Bez Śmiecenia pixabay.com

Ciekawe, kto z nas lubi sprzątać. Sprawdziła to ekipa programu „Zawsze Rano - Radio ZET Gold”.

Gruntowne porządki w domu powinno robić się dwa razy do roku? Z takiego założenia wychodzi duża część z nas. Ale to porządek właśnie znacząco wpływa na to, jak się czujemy, a to za sprawą kurzu, roztoczy czy bakterii. Dlatego, jak donoszą specjaliści w dziedzinie porządków, codziennie powinniśmy wynosić śmieci, myć naczynia i obowiązkowo chować ubrania do szaf, bo to one zbierają najwięcej kurzu. Raz w tygodniu powinniśmy umyć podłogi, a minimum raz w miesiącu wytrzepać dywany i umyć okna... A jak to wygląda w praktyce?

11 maja obchodzimy Dzień Bez Śmiecenia i Dzień Bez Sprzątania. O ile bardzo dbamy o czystość w domu, to już mniej o to, co znajduje się poza domem. Często pozostawiamy różne śmieci w parkach albo co gorsza wywozimy śmieci do lasu. Co roku wiele nadleśnictw, szczególnie położonych niedaleko osiedli mieszkaniowych, spotyka się z tym problemem. Dlaczego tak się dzieje?

W tym tygodniu w naszej internetowej sondzie pytamy Was o to, którą europejską stolicę warto odwiedzić. Głosowanie trwa do piątku. Zapraszamy do zabawy!

Zajrzyjcie też na Facebooka Zawsze Rano - Radio ZET Gold i zobaczcie zdjęcie z naszym gościem.

Słuchaj „Zawsze Rano - Radio ZET Gold” od poniedziałku do piątku od 6:00 do 10:00!

Więcej: