Zucchero wystąpi w Polsce

Zucchero wystąpi w Polsce Szymczak Krzysztof/POLSKA PRESS/EAST NEWS

Artysta zagra w naszym kraju dwa koncerty. Odbędą się one w ramach promocji wydanego w 2016 roku albumu „Black Cat”.

Jeden z największych włoskich artystów wystąpi dwukrotnie w Polsce – 23 czerwca w Arenie Azoty w Szczecinie i 24 czerwca w Operze Leśnej w Sopocie. Muzyk będzie promował trzynasty w swoim dorobku album zatytułowany „Black Cat”, który ukazał się w 2016 roku. Przesycona blues-rockową aurą płyta, w której nagraniu gościnny udział wziął Mark Knopfler, gitarzysta słynnej grupy Dire Straits, nawiązuje do atmosfery i spontaniczności bestsellerowego krążka „Oro, Incenso e Birra”. Wydawnictwo promowała w Polsce piosenka „Partigiano Reggiano”, znalazł się na nim także utwór „Streets Of Surrender”, wynik współpracy włoskiego wokalisty z Bono z grupy U2. Jego tekst, inspirowany zamachem terrorystycznym w Paryżu, jest wyrazem hołdu dla tego miasta i jego mieszkańców.

W ramach promocji wydawnictwa Zucchero miał wystąpić 11 października 2016 roku na warszawskim Torwarze. Z powodu choroby artysty koncert został odwołany. Teraz polscy fani znów mają szansę usłyszeć na żywo materiał z nowej płyty włoskiego gwiazdora oraz jego największe przeboje.

Adelmo Fornaciari - jak naprawdę nazywa się Zucchero - jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych włoskich artystów wszech czasów. Jego płyta „Oro, Incenso e Birra” rozeszła się w nakładzie 8 milionów egzemplarzy. Na przestrzeni trwającej już trzydzieści lat kariery Zucchero współpracował z najwybitniejszymi muzykami: Milesem Davisem, Ray’em Charlesem, Stingiem, B.B. Kingiem, Erikiem Claptonem i Andrea Bocellim. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych przebojów, m.in.: „Baila (Sexy Thing)”, „Senza una donna”, „Mama”, „Diamante”, „Wonderful World”, „Everytime You Go Away”.

Bilety na koncerty dostępne na: http://www.eventim.pl/ 

Źródło: informacja prasowa

Już od 14 czerwca bilety na koncert Zucchero w Sopocie będzie można wygrać w Radiu ZET Gold!

Więcej: