Żona Davida Bowie przerywa milczenie

Żona Davida Bowie przerywa milczenie ons.pl

Po raz pierwszy od śmierci męża Iman zamieściła wpis w mediach społecznościowych. David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku na raka wątroby.

Supermodelka Iman i David Bowie pobrali się w 1992 roku. Para ma 15-letnią córkę Alexandrię Jones. Wychowywali też syna artysty z poprzedniego małżeństwa - Duncana Jonesa. Na kilka dni przed śmiercią muzyka kobieta zamieściła kilka wpisów na Twitterze, które odnosiły się do całej sytuacji.

"

Czasami nie poznasz prawdziwej wartości momentu aż stanie się wspomnieniem. "

"

Walka jest prawdziwa, ale Bóg też.

"

Po śmierci Davida kobieta przestała udzielać się w mediach społecznościowych. Dopiero 6 lutego zamieściła krótką wiadomość.

"

Miłość i wdzięczność - napisała. "

Kilka godzin później opublikowała kolejny wpis.

"

Módl się mocniej, kiedy najtrudniej jest się modlić. "

Iman nie wypowiedziała się publicznie po śmierci męża ani nie wydała żadnego oficjalnego oświadczenia. Na profilu artysty na Facebooku pojawił się za to wpis całej rodziny, która podziękowała za wsparcie.

"

Dziękujemy! Rodzina Davida Bowie obecnie ustala szczegóły dotyczące prywatnej ceremonii upamiętniającej ukochanego męża, ojca i przyjaciela. Najbliżsi proszą po raz kolejny, żeby ich prywatność została uszanowana w tym najbardziej wrażliwym dla nich momencie - napisali. "

Wiadomo już, że zgodnie z ostatnią wolą wokalisty kobieta otrzyma nowojorski apartament, a dzieci Duncan Jones i Alexandria Jones dostaną po 25% majątku. Bowie zapisał także 2 miliony dolarów swojej wieloletniej asystentce Corinne Schwab oraz milion dolarów niani, która opiekowała się jego córką Alexandrią. W testamencie poprosił także, żeby jego ciało zostało skremowane na wyspie Bali, a prochy rozsypane zgodnie z buddyjskim rytuałem.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po 69. urodzinach i premierze płyty „Blackstar”. Od kilku tygodni jest to najpopularniejszy krążek w Wielkiej Brytanii. Jego okładkę zdobi czarna gwiazda na białym tle. Firma Barnbrook, która stoi za tym projektem, zdecydowała się na bezpłatne udostępnienie grafiki wszystkim fanom zmarłego artysty. Za darmo korzystać z niej mogą tylko prywatni użytkownicy. Płytę promował utwór tytułowy, którego fragmenty wykorzystano w serialu „The Last Panthers”. Drugim singlem został „Lazarus”. Premiera teledysku do tej piosenki odbyła się na dzień przed wydaniem krążka.

David Bowie zostanie upamiętniony podczas tegorocznego rozdania nagród Grammy. Specjalny występ przygotuje Lady Gaga.

Więcej: