Zobacz zwiastun filmu Rogera Watersa

Zobacz zwiastun filmu Rogera Watersa Screen z youtube.com/Ultimate Classic Rock

29 września na ekranach kin na całym świecie wyświetlano film „The Wall” z Rogerem Watersem. Już w grudniu do sklepów trafi płyta DVD z tą produkcją. Zobaczcie jej zwiastun.

W „The Wall” zobaczymy kulisy trasy koncertowej Rogera Watersa, która odbyła się w latach 2010-2013. Nie jest to typowy film koncertowy. W produkcji pokazane zostało też prywatne życie muzyka. W jednej ze scen Roger Waters odwiedza grób dziadka George’a Henry’ego Watersa, który zmarł we Francji w czasie I wojny światowej. Na cmentarz przybył wraz ze swoimi dziećmi.

"

Postawiłem sobie za punkt honoru, żeby przyprowadzić tu waszą trójkę. Dwóch prawnuków, prawnuczka i wnuk - mówi artysta. "

Jego córka India Waters klęka i układa płatki kwiatów na ziemi. Słyszymy też ich rozmowę:

"

- Możesz zaplanować, że we śnie spotkasz różnych ludzi - mówi dziewczyna.

- Naprawdę? W takim razie kiedy dziś będziesz w łóżku, chcę, żebyś zaplanowała, że spotkasz George’a Henry’ego - odpowiada Roger. "

Zobaczcie tę wzruszającą scenę.

W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” muzyk wyznał, że nie wiedział, jak jego dzieci zareagują na opowieść o dziadku.

"

Nie miałem pojęcia, co im powiedzieć. Nie wiedzieliśmy, o czym będziemy rozmawiać w samochodzie po drodze i jak to wszystko wyjdzie. "

Artysta przyznał też, że początkowo te sceny nie znalazły się w scenariuszu.

"

To wszystko jest dziełem przypadku. Postanowiliśmy poprzeplatać tę opowieść zamiast po prostu stworzyć coś w stylu „usiądźmy i obejrzyjmy koncert w kinie”. Myślę, że tego typu produkcje rzucają światło na humanitarną i polityczną filozofię całej sprawy - stwierdził. "

Film „The Wall” ukaże się na Blu-ray i DVD 1 grudnia 2015 roku. Wyreżyserowali go Roger Waters i Sean Evans.

20 listopada do sprzedaży trafiła ścieżka dźwiękowa do tej produkcji. Jest dostępna na dwupłytowym albumie CD, trzypłytowym albumie winylowym oraz w wersji cyfrowej. Album promował singiel „Comfortably Numb”.

Muzyk zapowiedział, że rozpoczął już pracę nad nową płytą. Będzie to album koncepcyjny opowiadający historię dziadka, który wraz z wnukiem szuka odpowiedzi na ważne życiowe pytania.

Zamierzacie kupić DVD z filmem Rogera Watersa?

Więcej: