Zobacz nowy teledysk Electric Light Orchestra

Zobacz nowy teledysk Electric Light Orchestra Screen z youtube.com/ELOVEVO

Zespół Electric Light Orchestra zaprezentował teledysk do piosenki „When I Was a Boy”. Utwór znajdzie się na nowej płycie grupy, która ukaże się 13 listopada.

W klipie do utworu „When I Was a Boy” lider grupy Jeff Lynne wspomina nadzieje, jakie miał w przeszłości, kiedy był młody. W fortepianowej balladzie opowiada nam historię swojego życia. Widzimy zdjęcia bawiących się dzieci, zespół, który pakuje swoje rzeczy do vana czy nastolatka wyglądającego jak Lynne. Na końcu oglądamy go grającego gitarowe solo. 

W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” Jeff Lynne stwierdził, że pomysł na tego typu piosenkę zrodził się już dawno.

"

Zainteresowałem się muzyką, kiedy byłem mały. Często wchodziłem pod łózko i tam słuchałem radia. Wtedy nie było zbyt wielu dobrych stacji. W sobotni wieczór można było posłuchać muzyki pop zaledwie przez godzinę. To właśnie doprowadziło do powstania tego utworu. Jest to jeden z najszybciej napisanych przeze mnie kawałków zarówno pod względem muzyki, jak i tekstu. 

"

Piosenka „When I Was a Boy” znajdzie się na nowym albumie ELO pt. „Alone in the Universe”. Będzie to pierwsza płyta grupy od 14 lat. Promuje ją piosenka „When the Night Comes”. Krążek ukaże się już 13 listopada. 

Prawdopodobnie wiosną 2016 roku Jeff Lynne wyruszy w trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo. 

"

Możliwe, że wystąpię w teatrach i na różnych arenach w Stanach Zjednoczonych. Szczerze mówiąc, uwielbiam teatry, bo dźwięk brzmi tam o wiele lepiej.  "

Na razie konkretne daty i miejsca występów ELO nie są znane.

Lista utworów na płycie Alone in the Universe

1. When I Was a Boy

2. Love and Rain

3. Dirty to the Bone

4. When the Night Comes

5. The Sun Will Shine on You

6. Ain't It a Drag

7. All My Life

8. I'm Leaving You

9. One Step at a Time

10. Alone in the Universe

11. Fault Line

12. Blue

Podoba Wam się nowy teledysk ELO?

Więcej: