Zobacz, jak 1000 muzyków gra cover Rebel Rebel Davida Bowie

Zobacz, jak 1000 muzyków gra cover Rebel Rebel Davida Bowie screen YouTube

Jak brzmieć może wielki hit Davida Bowie, zagrany przez orkiestrę składającą się z tysiąca muzyków? Zobacz imponujący cover Rebel Rebel.

„Rebel Rebel, you've torn your dress. Rebel Rebel, your face is a mess. Rebel Rebel, how could they know? Hot tramp, I love you so!” - śpiewa David Bowie w swoim hicie „Rebel Rebel”. Jak brzmiałby ten utwór gdyby zaśpiewało go kilkudziesięciu wokalistów a zagrały całe setki perkusistów i gitarzystów? To postanowiła nam zaprezentować ekipa muzyków, zgromadzonych w projekcie Rockin' 1000. Jak wskazuje nazwa, wielki kolektyw tworzy aż 1000 muzyków różnych pokoleń. Dzieli ich wiele, łączy miłość do muzyki. Pierwszy raz zagrali wspólnie w 2015 roku, wykonując jeden z nowszych rockowych kawałków – „Learn To Fly” grupy Foo Fighters. Chcieli w ten sposób wzbudzić zainteresowanie jego twórców i ściągnąć ich na koncert do swojej miejscowości. Jak do tej pory to się nie udało, jednak pierwszy występ muzycznego kolektywu wywołał spore zamieszanie w sieci. Obejrzało go ponad 32 miliony internautów.

Po kilku miesiącach milczenia grupa Rockin' 1000 postanowiła zorganizować swój pierwszy koncert. Zagrany został m.in. klasyk Davida Bowie – „Rebel Rebel”. Utwór w wykonaniu największego na świecie rockowego zespołu brzmi imponująco. Równie ciekawie wygląda oficjalny klip z tego koncertu.

Po występie głos zabrał jeden z inicjatorów Rockin' 1000.

"

To, co widzicie za mną, to rewolucja. Muzycy z całego świata spotkali się tu razem i dali niewiarygodne show. Pozostają sobą, ale grają jak gwiazdy rocka. Pokazali nam pasję, oddanie i ciężką pracę. Nigdy więcej konfliktów! Grajcie rocka! "

Utwór „Rebel Rebel” pochodzi z ósmego studyjnego albumu Davida Bowie, zatytułowanego Diamond Dogs. Krążek wydany został w maju 1974 roku.  Znalazły się na nim utwory, takie jak  „Future Legend”, „Sweet Thing”, „1984” czy tytułowy kawałek „Diamond Dogs”. Dwa ostatnie, wraz z „Rebel Rebel”, były singlami promującymi krążek.

Więcej: