Znani artyści żegnają Natalie Cole

Znani artyści żegnają Natalie Cole ons.pl

Pogrzeb Natalie Cole odbył się 11 stycznia 2016 roku w Los Angeles. Na uroczystość przybyli m.in.: Stevie Wonder i Lionel Richie.

Natalie Cole zmarła 31 grudnia 2015 roku na skutek niewydolności serca. Jej śmierć wywołała poruszenie w środowisku artystycznym. Wielu muzyków publikowało wzruszające wpisy w mediach społecznościowych i wspominało tę niezwykłą piosenkarkę. 

Pogrzeb wokalistki odbył się 11 stycznia 2016 roku w kościele West Angeles Church of God in Christ w Los Angeles. W pożegnaniu Natalie Cole uczestniczyło wielu znanych artystów. Wśród nich byli m.in.: Stevie Wonder, Lionel Richie, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Gladys Knight, Ledisi i producent David Foster. Wcześniej media donosiły, że na uroczystości wystąpi wieloletnia przyjaciółka wokalistki - Chaka Khan, jednak nie czuła się ona na siłach. Modlitwę za zmarłą odmówił Stevie Wonder, a Richie i Robinson wspominali artystkę. Na koniec wystąpił też zespół Kurta Carra, muzycy z grupy Natalie Cole oraz piosenkarka Lynne Fiddmon. Zobaczcie zdjęcia z tej uroczystości.

Cole została pochowana na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Glendale (Kalifornia) obok rodziców Marii i Nat King Cole’a oraz siostry Carol i brata Kelly’ego.

W roku 2008 zdiagnozowano u Natalie zapalenie wątroby typu C, a rok później przeszła przeszczep nerki. O przyczynie śmierci artystki opowiedziała w wywiadzie dla Associated Press jej rodzina. Według nich:

"

Natalie przez wiele lat dobrze reagowała na leki na tętnicze nadciśnienie płuc, co pozwoliło jej na występy na całym świecie. Ale w końcu zmarła na niewydolność serca, co niestety często się zdarza przy tej postępującej chorobie. "

Artystkę bardzo ciepło wspominają jej przyjaciele.

"

Była dobrym duchem, wytrawnym artystą i inspiracją dla wielu osób. Będzie mi jej bardzo brakować, ale jej światło będzie świecić wiecznie - napisała Patti LaBelle. "

Z kolei Lalah Hathaway - córka znanego jazzmana Donny’ego Hathawaya - powiedziała o niej:

"

Zostawiła taki piękny plan. Była uosobieniem klasy i wdzięku. Prawdziwa córka soulu. "

Natalie Cole stworzyła utwory, które na zawsze zostaną w naszej pamięci. 

Więcej: