Znani artyści w serialu George’a Martina

Znani artyści w serialu George’a Martina screen z youtube.com/Soundbreaking

W produkcji „Soundbreaking” wystąpili m.in. Paul McCartney, Ringo Starr i Elton John. Zobaczcie zwiastun tej 8-odcinkowej serii.

George Martin i jego syn Giles przez ponad 5 lat pracowali nad serialem „Soundbreaking: Stories From the Cutting Edge of Recorded Music”, który powstał we współpracy z telewizją PBS. „Piąty Beatles” zaangażował do produkcji ponad 150 artystów i producentów, którzy opowiedzieli o kulisach pracy nad swoimi największymi przebojami. Są to m.in.: Paul McCartney, Tom Petty, Roger Waters, Roger Daltrey, Dave Grohl, Questlove, Bon Iver, Willie Nelson, Beck, B.B. King, Joni Mitchell, Debbie Harry, Brian Eno, Nile Rodgers, Quincy Jones, Rick Rubin czy Tony Visconti.

Pierwsze dwa odcinki zostały pokazane na festiwalu filmowym SXSW 14 marca 2016 roku, natomiast cały serial trafi na antenę PBS w listopadzie tego roku. Producenci zaprezentowali też zwiastun, w którym widzimy m.in.: Ringo Starra, Eltona Johna, Bonnie Raitt i Dona Wasa.

"

Moje pierwsze spotkanie z The Rolling Stones skończyło się tym, że Mick Jagger i Keith Richards siedzieli tutaj i obaj mówili w tym samym czasie. Keith zapytał mnie wtedy: „Jesteś pewny, że chcesz być mięsem w tej kanapce?” - wspomina w wideo Was.

"

„Soundbreaking” wyreżyserowali i wyprodukowali Jeff Dupre i Maro Chermayeff. W jednym z odcinków George Martin, opowiedział o swojej współpracy z Beatlesami.

"

„Soundbreaking” pozwolił mi pokazać historię procesu twórczego tak wielu artystów, z którymi pracowałem w ciągu całego mojego życia - napisał Martin. "

Po śmierci producenta twórcy serialu opublikowali specjalne oświadczenie.

"

Sir George Martin był inspiracją i siłą intelektualną, która napędzała „Soundbreaking”. Był zaangażowany we wszystkie fazy procesu i był niezmiernie dumny z tego, jak wszystkie historie zostały opowiedziane. Fakt, że tak wielu wyjątkowych wokalistów, kompozytorów, producentów i innych artystów zdecydowało się wziąć udział w produkcji świadczy o tym, jak wielkim szacunkiem i miłością darzyli Martina. On miał olbrzymi wpływ na ewolucję nagrań muzycznych - napisali. "

George Martin zmarł 8 marca 2016 roku. Miał 90 lat. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Paul McCartney stwierdził, że był on dla niego jak drugi ojciec i będzie mu go bardzo brakować. Z kolei Quincy Jones bez wahania powiedział, że George Martin był numerem jeden wśród producentów. 

Chcielibyście obejrzeć serial „Soundbreaking”?

Więcej: