Zmarł Prince. Muzyk miał 57 lat

Zmarł Prince. Muzyk miał 57 lat Eastnews/AGF s.r.l. /Rex Features

Ciało artysty zostało znalezione w jego posiadłości w Paisley Park. Na razie przyczyna śmierci nie jest znana.

W zeszłym tygodniu muzyk gorzej się poczuł i samolot, którym podróżował, musiał awaryjne lądować. Prince trafił do szpitala. Jak się okazało, przyczyną jego złego samopoczucia, była grypa. Artysta opuścił szpital kilka godzin później. Niestety w czwartek (21 kwietnia) nad ranem jego stan się pogorszył. Znaleziono go nieprzytomnego w windzie. Zgon stwierdzono o 10:07. Informację o śmierci artysty podała jego rzeczniczka prasowa - Yvette Noel-Schure.

"

Z głębokim smutkiem potwierdzam wiadomość, że legendarny artysta - Prince Rogers Nelson - zmarł w swojej rezydencji Paisley Park dziś rano. Miał 57 lat. Na razie nie możemy podać więcej informacji o przyczynie śmierci. "

Prince urodził się 7 czerwca 1958 w Minneapolis. Popularność zdobył w latach 80. Jego debiutancki album zatytułowany "For You" ukazał się w 1978 roku. Muzyk pracował nad nim od października do grudnia 1977 roku. Co ciekawe, artysta sam zaśpiewał wszystkie partie wokalne, a także samodzielnie zagrał na wszystkich instrumentach, w tym m.in.: gitarze elektrycznej i akustycznej, fortepianie, bębnach i wielu innych instrumentach perkusyjnych. Na krążku znalazło się 9 utworów. Pierwszym singlem promującym płytę był "Soft and Wet". Album "For You" nie zdobył większej popularności. Przyniósł jednak Prince’owi uwagę dziennikarzy, którzy koncentrowali się na jego niezwykłych umiejętnościach i nazwali go słowami "człowiek-orkiestra". Dopiero kolejne płyty artysty - "Prince" czy "Dirty Mind" - przyniosły mu międzynarodowy sukces.

Jednym z jego największych przebojów jest utwór "Purple Rain" z 1984 roku. 

W 2004 roku muzyk został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2015 roku Prince wydał dwie płyty: "Hit N Run" i "Hit N Run: Phase Two", które dostępne są jedynie w serwisie streamingowym TIDAL. W całej swojej karierze nagrał 39 albumów. W 2017 roku miała ukazać się jego autobiografia pt. "The Beautiful Ones".

Więcej: