Zespół U2 wystąpił w Paryżu

Zespół U2 wystąpił w Paryżu AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Zgodnie z zapowiedzią grupa U2 zagrała dwa zaległe koncerty w Paryżu. Poprzednie występy zostały odwołane z powodu zamachów terrorystycznych, które miały miejsce 13 listopada 2015 roku. 

Pierwszy z koncertów odbył się w niedzielę 6 grudnia 2015 roku w AccorHotels Arena. Grupa uczciła pamięć ofiar zamachów w Paryżu. Na wielkim ekranie wyświetlane były ich imiona i nazwiska w kolorach francuskiej flagi: niebieskim, białym i czerwonym. 

"

Jednoczymy się z rodzinami, które straciły ukochane osoby w czasie zamachu. Wspieramy rodziny ofiar z San Bernardino, z Bejrutu i Stambułu. Musimy się wspierać przeciwko tym, którzy kierują się ideologią fałszywego boga - powiedział Bono.  "

Na scenie obok U2 pojawiła się też wokalistka Patti Smith. Piosenkarka zaśpiewała 2 piosenki: „Gloria” i „People Have the Power”. Zobaczcie jej występ.

W czasie drugiego paryskiego koncertu (7 grudnia) U2 zaprosił na scenę grupę Eagles Of Death Metal. To właśnie ta kapela grała 13 listopada w paryskim klubie Bataclan, kiedy wdarli się do niego terroryści, zabijając 89 osób. Zespoły zaśpiewały razem cover utworu „People Have The Power” Patti Smith, a następnie Eagles Of Death Metal został na scenie sam i wykonał „I Love You All The Time”. Zobaczcie amatorskie nagrania tego występu.

Po koncercie grupa zamieściła specjalne oświadczenie na Facebooku.

"

Chcielibyśmy z całego serca podziękować naszym braciom z U2 za to, co zrobili dla nas po zamachach 13 listopada. Przypomnieli nam, że źli ludzie nigdy nie biorą wolnego, więc my - rockmani - również nie możemy... i nigdy go nie weźmiemy - napisali. "

Dodali też, że cieszą, że tak szybko mogli wrócić do Paryża.

"

Dziękujemy Wam Bono, The Edge, Larry i Adam, Waszemu wspaniałemu managementowi, całej Francji i wszystkim na świecie, którzy nadal udowadniają, że miłość, radość i muzyka zawsze zwyciężą z terrorem i złem. Z niecierpliwością czekamy, żeby zacząć walkę w słusznej sprawie na wielu frontach już wkrótce, zwłaszcza kiedy wrócimy na trasę w 2016 roku.  "

Występy U2 w Paryżu miały odbyć się 14 i 15 listopada 2015 roku. Grupa musiała je odwołać z powodu zamachów terrorystycznych, do których doszło 13 listopada. W paryskim klubie Bataclan zginęło wtedy 89 osób, w tym jeden z członków zespołu Eagles of Death Metal.

Więcej: