Zespół U2 jednak wystąpi w Paryżu

Zespół U2 jednak wystąpi w Paryżu ons.pl

Z powodu serii zamachów terrorystycznych, do których doszło 13 listopada 2015 roku, zespół U2 odwołał 2 koncerty w Paryżu. Grupa postanowiła przełożyć je na inny termin. Kiedy odbędą się występy?

Zespół U2 miał zagrać w Paryżu 14 i 15 listopada 2015 roku. Członkowie grupy odwołali występy z uwagi na stan wyjątkowy wprowadzony na terenie całej Francji. 

"

To, co zostało utracone w czasie tego tragicznego dnia jest nie do zastąpienia. W jedną noc zabójcy odebrali ludziom życie, muzykę i spokój duszy. Ale nie mogą ukraść ducha tego miasta. Mamy zamiar dać z siebie wszystko w Paryżu - napisali muzycy na swojej oficjalnej stronie internetowej. "

Już wtedy kapela zapewniła, że wróci do Paryża w innym terminie. Zespół poinformował, że nowe daty koncertów to 6 i 7 grudnia 2015 roku. Odbędą się w Accorhotels Arena, a drugi z nich będzie transmitowany przez telewizję HBO. Są to ostatnie występy U2 w ramach trasy „Innocence and Experience”. Początkowo miała ona się zakończyć 28 listopada koncertami w Dublinie. 

U2 w hołdzie ofiarom zamachów

Zespół oddał hołd ofiarom zamachów w czasie jednego z koncertów w Belfaście 19 listopada 2015 roku. Kiedy grupa wykonywała piosenkę „City Of Blinding Lights”, na telebimie wyświetlany był symbol wieży Eiffle’a oraz hasła: „Stronger Than Fear” („Silniejsi od strachu”) i „Vive La France”. 

"

Nie chcemy nienawidzić, bo miłość jest lepsza - powiedział Bono.  "

Hołd ofiarom zamachów w Paryżu złożyła również Madonna. Wokalistka ujawniła, że była skłonna odwołać swój występ w Sztokholmie (14 listopada).

"

To nie dawało mi spokoju przez cały dzień. Bardzo trudno mi się teraz występuje, bo czuję się rozdarta. Dlaczego tańczę i się bawię, podczas gdy ludzie płaczą z powodu straty bliskich osób? - mówiła. "

Z powodu tragedii w Paryżu europejską trasę koncertową odwołał także Prince. Nie wiadomo jeszcze, kiedy artysta poda nowe daty występów.

Więcej: