Zespół Sister Sledge będzie nadal występować

Zespół Sister Sledge będzie nadal występować Chris van de Vooren/SUNSHINE/EAST NEWS

Debbie i Kim Sledge zapewniły, że po śmierci Joni nie zawieszą działalności grupy. Chcą wywiązać się ze wszystkich zobowiązań koncertowych.

Joni Sledge zmarła 10 marca 2017 roku. Jak podaje dziennik „Daily Mail” śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Wokalistka miała 60 lat.

Pozostałe członkinie grupy Sister Sledge postanowiły, że będą kontynuować występy jako duet.

"

Sister Sledge będzie występować zgodnie z grafikiem ustalonym na 2017 rok. Debbie, Kim oraz cała rodzina pragnie wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają nas w tym trudnym czasie żałoby. Joni była piękną osobą, fenomenalną artystką i producentką. Jedną z jej największych miłości i radości było występowanie z rodziną. Jesteśmy zobowiązani kontynuować jej spuściznę. Każdy koncert w 2017 roku będzie jej dedykowany – napisały Debbie i Kim w oświadczeniu.

"

Joni założyła zespół Sister Sledge w 1971 roku wraz ze swoimi siostrami: Debbie, Kim i Kathy. Grupa zdobyła popularność dzięki płycie „We Are Family”, przy której pracowali Bernard Edwards i Nile Rodgers z Chic. Utwór tytułowy z tego albumu stał się największym przebojem formacji. Singiel sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. 

Więcej: