Zespół Chicago w Rock and Roll Hall of Fame

Zespół Chicago w Rock and Roll Hall of Fame RICHARD DREW/ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS

Zespół Chicago zostanie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame 8 kwietnia 2016 roku. Co o tym zaszczycie mówią członkowie grupy?

W tym roku nominowanych było 15 artystów. Spośród nich wybrano 5, którzy wstąpią do Rock and Roll Hall of Fame w czasie uroczystości, która odbędzie się w Barclays Center w Nowym Jorku. Wyróżnieni zostali: zespół Chicago, Deep Purple, Steve Miller, Cheap Trick i N.W.A.

Robert Lamm - jeden z założycieli zespołu Chicago - twierdzi, że nigdy nie przywiązywał wagi do nagród. 

"

Jeżeli jesteś nominowany do Grammy i nie dostajesz tej nagrody, nie masz ataku serca. Idziesz na przód i jeszcze ciężej pracujesz. Od zawsze tak właśnie podchodziłem do tego typu spraw.

"

O tym, że Chicago zostanie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, muzyk dowiedział się od menedżera grupy.

"

Peter Schivarelli zadzwonił do mnie w tej i kilku innych sprawach. Mamy zamiar się spotkać i zagrać sylwestrowy koncert w Chicago, a potem lecimy do Azji, więc musieliśmy omówić te kwestie. A wiadomość o wyróżnieniu jest bardzo dobra i satysfakcjonująca - powiedział w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. "

Informacja bardzo ucieszyła Lamma, chociaż odrobinę się jej spodziewał.

"

Nie mogę powiedzieć, że jestem w 100 procentach zaskoczony. W końcu już wcześniej dostaliśmy wiadomość, że jesteśmy nominowani. Kwalifikowaliśmy się od dłuższego czasu, więc to zawsze było możliwe. Szczerze mówiąc, byłem bardziej zaskoczony, że w ogóle jesteśmy nominowani.  "

Muzyk przyznał też, że fani Chicago byli źli, że ich ulubieńcy nie są jeszcze w Rock and Roll Hall of Fame. 

"

Od wielu lat, kiedy ogłaszano, kto zostanie wprowadzony, wielu DJ-ów i dziennikarzy związanych z branżą zastanawiało się, dlaczego my nie zostaliśmy wyróżnieni. Jeszcze bardziej rozżaleni byli nasi fani, którzy często nam o tym mówili.  "

Robertowi Lammowi nie przeszkadza jednak to, że dopiero teraz grupa została wyróżniona.

"

Na szczęście nigdy nie przestaliśmy koncertować i przynajmniej przez pierwszych 40 lat całkiem regularnie wydawaliśmy płyty. Od zawsze byliśmy zajęci pracą i z nadzieją patrzyliśmy w przyszłość.   "

Muzeum Rock and Roll Hall of Fame zostało otwarte 2 września 1995 roku w Cleveland w Stanach Zjednoczonych. Poświęcone jest ono artystom, którzy mieli duży wkład w rozwój muzyki na świecie. Od 1986 roku do Rock and Roll Hall of Fame wprowadzani są kolejni muzycy.

Uważacie, że wybór tegorocznych nominowanych jest właściwy?

Więcej: