Władimir Putin zaprosił Eltona Johna na spotkanie!

Władimir Putin zaprosił Eltona Johna na spotkanie! TASSO MARCELO/EastNews

W zeszłym tygodniu Elton John został wkręcony przez rosyjskich komików i myślał, że rozmawiał z prezydentem Rosji przez telefon. Tym razem Władimir Putin naprawdę skontaktował się z piosenkarzem. Co ustalili? 

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że w czwartek odbyła się rozmowa telefoniczna pomiędzy Władimirem Putinem a Eltonem Johnem. Prezydent Rosji przeprosił wokalistę za komików, którzy w zeszłym tygodniu podszyli się za niego. 

Elton John rozmawiał z Putinem

- Putin zadzwonił do niego i powiedział: „Wiem, że zostałeś wkręcony, ale nie obrażaj się na nich, są nieszkodliwi, chociaż to ich oczywiście nie usprawiedliwia”. Potem powiedział, że wie, jak Elton John jest popularny i jeśli w przyszłości ich harmonogramy na to pozwolą, jest gotowy, żeby się z nim spotkać i omówić wszystkie sprawy, które go interesują - relacjonował Pieskow.

Elton John wkręcony przez komików

Rosyjscy komicy wkręcili Eltona Johna w zeszłym tygodniu. Vladimir Krasnov udawał Władimira Putina, a Alexei Stolyarov wcielił się w rolę jego rzecznika prasowego, który tłumaczył rozmowę na angielski. Wszystko zaczęło się po tym, jak brytyjski wokalista powiedział w wywiadzie dla BBC, że chętnie spotka się z rosyjskim przywódcą, by omówić sytuację środowiska LGBT w Rosji. 

Źródło: theguardian.com

Więcej: