Walentynkowy prezent od Paula McCartneya

Walentynkowy prezent od Paula McCartneya ons.pl

Muzyk wziął udział w nowym projekcie firmy Skype. Nagrał specjalne walentynkowe dżingle. Jak brzmią?

Paul McCartney skomponował dźwięki do „Love Mojis”, czyli tzw. walentynkowych emotikonek, które pojawią się w komunikatorze internetowym Skype. Projekt zakładał stworzenie 10 melodii, które będą korespondować z animacjami. 

Były Beatles pracował nad nagraniami przez cały tydzień w swoim studiu w Sussex. Artysta sięgnął po wiele instrumentów. Wykorzystał m.in.: wibrafon, perkusję, fortepian, gitarę oraz syntezator. Zobaczcie, jak to wyglądało.

"

Chciałem, żeby brzmiało to bardziej jak muzyka elektroniczna, dlatego zamiast gitary akustycznej użyłem elektrycznej. Wykorzystałem też syntezator Moog, dzięki czemu dźwięki mają bardziej nowoczesne brzmienie - napisał artysta w oficjalnym oświadczeniu.

"

McCartney ma już na koncie muzykę do gier komputerowych czy inne klasyczne nagrania. Stworzenie kilkusekundowych dżingli było dla niego nowym wyzwaniem, którego chętnie się podjął.

"

Okazało się, że to jest jednocześnie zabawne i trudne, ponieważ nagle uświadomiłem sobie, że muszę skompresować muzyczne interpretacje emocji do mniej niż 5 sekund. To było jak tworzenie ogromnej krzyżówki i wymyślanie tych wszystkich rozwiązań. A jednocześnie było to muzyczne wyzwanie, więc mogłem sobie poćwiczyć w studiu - wyjaśnił. "

Muzyk w specjalnym materiale wideo przyznał jednak, że początkowo nie był przekonany do tego pomysłu i nie wiedział, czy powinien wziąć udział w projekcie.

"

Na początku pomyślałem: „Hmmm, dziwna propozycja. Czy aby na pewno jest ona dla mnie?”. A potem stwierdziłem: „Tak, dlaczego nie? Coś zabawnego, coś miłego i nowego”. Dlatego właśnie zrobiłem to. Stworzyłem muzykę do emotikonek. To było duże wyzwanie, ale i dobra zabawa - powiedział.  "

Artysta podkreślił, że bardzo podobają mu się efekty pracy i ma nadzieję, że ludzie będą sobie wysyłać miłosne wiadomości, używając emotikonek z jego muzyką. 

Co myślicie o tej współpracy?

Więcej: