„W obcym mieście”. Nowy teledysk Krzysztofa Cugowskiego

„W obcym mieście”. Nowy teledysk Krzysztofa Cugowskiego Screen z youtube.com/RockersProTV

Krzysztof Cugowski, znany przede wszystkim z występów z Budką Suflera, wydał solową płytę. Promuje ją piosenka „W obcym mieście”.

Pierwsza solowa płyta Krzysztofa Cugowskiego wydana po rozpadzie Budki Suflera nosi tytuł „Przebudzenie”. Album ukazał się 9 października 2015 roku. Na krążku znalazło się 10 premierowych utworów. Pierwszym singlem z tego wydawnictwa jest piosenka „W obcym mieście”.

"

Autorzy filmu zilustrowali poetycki tekst Małgorzaty Barańskiej i Agnieszki Kaczmarek obrazami, które odnoszą się do aktualnej sytuacji polityczno-społecznej Europy. Mocny i przekonujący głos Krzysztofa Cugowskiego nadaje charakteru tym słowom. W naszej wspólnej opinii, tak wydawcy jak i artysty prezentowany teledysk nie jest opowiedzeniem się po żadnej ze stron sporu czy też konfliktu, który rozemocjonował wielu ludzi tak w Polsce jak i w Europie. "

Teledysk został nakręcony we Wrocławiu. Za jego reżyserię odpowiada ekipa OGfilms. 

„Przebudzenie” to 5. w karierze Cugowskiego solowa płyta. Kompozytorem i producentem muzycznym krążka jest Stefan Gąsieniec - utalentowany pianista z Wrocławia. To właśnie on zainspirował wokalistę do stworzenia nowego albumu. W tworzeniu wydawnictwa pomagał też m.in. perkusista Bryan Mantia znany ze współpracy z Guns’N’Roses. 

Lista utworów na płycie Przebudzenie

1. „W Obcym Mieście”
2. „Ona Nadejdzie”
3. „Cień”
4. „Przebudzenie”
5. „Milcz”
6. „Szczęście”
7. „Nieskończenie Piękny”
8. „W Lunaparku”
9. „Niewielki Żal”
10. „Na Murze”

Nie tylko Krzysztof Cugowski po zakończeniu działalności przez Budkę Suflera postanowił zająć się solową karierą. Własny zespół stworzył również klawiszowiec grupy i kompozytor wielu przebojów - Romuald Lipko. Efektem jego pracy jest piosenka „All Inclusive” nagrana z Grzegorzem Wilkiem.

Podoba Wam się nowy utwór Krzysztofa Cugowskiego? 

Więcej: