W Szkocji odbędzie się festiwal na cześć Kate Bush

W Szkocji odbędzie się festiwal na cześć Kate Bush John Glanville/ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS

Wydarzenie zorganizuje szkocka wokalistka, gitarzystka i autorka piosenek - Emma Pollock. Kiedy odbędzie się koncert?

Festiwal zaplanowano na 25 września 2016 roku. Odbędzie się on w największych teatrze w północno-wschodniej Szkocji His Majesty's Theatre w Aberdeen. Całe wydarzenie poświęcone będzie twórczości Kate Bush. Koncert zorganizowano pod hasłem „Running Up That Hill – A Celebration Of The Work Of Kate Bush”

Na scenie zaprezentują się tacy artyści jak: Emma Pollock z zespołu The Delgados, James Graham z grupy The Twilight Sad, Peter Brewis z Field Music, Kathryn Joseph, Karine Polwart, Kathryn Williams, Sarah Hayes z Admiral Fallow, Rachel Sermanni, Roddy Hart czy Bdy_Prts. Bilety kosztują 25 funtów, czyli ok. 130 złotych. Dokładny program wydarzenia nie jest jeszcze znany.

Kate Bush jest zarówno ikoną muzyki elektronicznej, jak i homoseksualistów. Krytyk muzyczny Simon Reynolds wyjaśnił w „Generation Ecstasy”, że pomysł, by taki festiwal poświęcić właśnie tej artystce w ogóle go nie dziwi. Według niego jej nieziemski, wzniosły wokal jest od lat chwalony przez producentów i wielu z nich chciałoby z nią współpracować. Stwierdził też, że Bush jest piosenkarką, którą takie wydarzenie po prostu się należy.

Kate Bush urodziła się 30 lipca 1958 roku w Wielkiej Brytanii. Swój debiutancki album „The Kick Inside” wydała w 1978 roku. Kolejne krążki „Lionheart" i „Never for Ever” przyniosły jej dużą popularność na całym świecie. Za jedną z jej najlepszych płyt uważana jest „Hounds of Love”, która ukazała się w 1985 roku. Jej największymi przebojami są piosenki: „Wuthering Heights”, „Running Up That Hill”, „Cloudbusting” i „Babooshka”. Artystka ma na koncie wiele wyróżnień. W 1987 roku zdobyła Brit Award w kategorii „Najlepsza Brytyjska Wokalistka”. Była też trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 2002 roku otrzymała Ivor Novello Award za „poświęcenie się brytyjskiej muzyce”, a w 2013 roku odznaczono ją Orderem Imperium Brytyjskiego.

Wybralibyście się na taki festiwal?

Więcej: