Urszula wyrusza w trasę koncertową na XX-lecie Białej Drogi

Urszula wyrusza w trasę koncertową na XX-lecie Białej Drogi Adrian Slazok/REPORTER/EAST NEWS

W tym roku mija 20 lat od momentu ukazania się albumu „Biała Droga”. Z tej okazji Urszula zaprasza wszystkich fanów na serię koncertów. Gdzie wystąpi wokalistka?

Płyta „Biała Droga” została wydana w 1996 roku. Znalazły się na niej takie przeboje jak: „Na sen”, „Konik na biegunach”, „Niebo dla Ciebie” czy „Ja płaczę”. Urszula postanowiła uczcić 20. rocznicę ukazania się krążka i zorganizowała specjalną trasę koncertową pod hasłem „XX-lecie Białej Drogi”.

"

Chcielibyśmy was kochani zaprosić na koncerty klubowe z okazji XX-lecia płyty „Biała Droga”. W Warszawie zagramy w Stodole, gdzie odbędzie się również premiera reedycji tego albumu - zachęca do udziału w koncertach wokalistka. "

Pierwszy występ odbędzie się 19 lutego 2016 roku w Rzeszowie. Następnie wokalistka odwiedzi m.in.: Radom, Lublin, Kielce, Katowice, Wrocław i Poznań. Ostatni koncert zaplanowano na 17 kwietnia w Gdańsku.

Trasa koncertowa XX-lecie Białej Drogi

19.02 - Rzeszów, Klub Muzyczny Life House

20.02 - Chełm - Atmosfera Cafe

26.02 - Radom - Klub Strefa G2

27.02 - Świdnik - MOK

28.02 - Lublin - Graffiti

5.03 - Bielsko-Biała - Rudeboy Club

11.03 - Kielce - Bohomass Lab

13.03 - Katowice - Mega Klub

17.03 - Wrocław - Alibi Club

18.03 - Kraków - Klub Studencki Kwadrat

30.03 - Warszawa - Stodoła

7.04 - Toruń - Od Nowa

9.04 - Poznań - Eskulap

16.04 - Piła - Klub Muzyczny Barka

17.04 - Gdańsk - Parlament

6.05 - Łódź - Teatr Lutnia

Patronem trasy koncertowej Urszuli jest Radio ZET Gold.

20 listopada 2015 roku do sklepów trafił album Urszuli pt. „Biała Droga Live”. Jest to zapis koncertu, który odbył się podczas Przystanku Woodstock 2015. Artystka wystąpiła na scenie Akademii Sztuk Przepięknych, a motywem przewodnim wydarzenia była właśnie 20. rocznica wydania płyty „Biała Droga”. 

"

To był jeden z najpiękniejszych wieczorów Przystanku Woodstock 2015. Na scenie zaprezentowała się artystka, której dokonania są bez wątpienia kamieniami milowymi polskiego rocka. Kilkutysięczna publiczność w nocnej, spokojnej, ale cały czas rock’n’rollowej atmosferze, wysłuchała utworów, które zostały wydane 25 lat temu - powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy festiwalu. "

W czasie koncertu wokalistka zagrała takie przeboje jak: „Na sen”, „Niebo dla ciebie”, „Konik na biegunach” czy „Dmuchawce, latawce wiatr”, a także cover przeboju Led Zeppelin „What Is And What Should Never Be”.

Wybierzecie się na koncert Urszuli? 

Więcej: