Urszula na koncercie w Krakowie [GALERIA]

Urszula na koncercie w Krakowie [GALERIA] Romana Makówka

Artystka wystąpiła w ramach trasy „XX-lecie Białej Drogi”. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

18 marca 2016 roku Urszula zagrała w krakowskim Klubie Studenckim Kwadrat. Wokalistka przypomniała swoje największe przeboje z płyty „Biała Droga”, która ukazała się dokładnie 20 lat temu. Znalazły się na niej takie piosenki jak: „Na sen”, „Konik na biegunach”, „Niebo dla Ciebie” czy „Ja płaczę”. W czasie występu nie zabrakło też innych hitów artystki, jak choćby „Rysa na szkle”.

Zobaczcie zdjęcia z występu Urszuli w Krakowie. 

Album „Biała Droga” jest jednym z najważniejszych w dorobku artystki. 25 marca 2016 roku ukaże się reedycja krążka, na której znajdą się wszystkie utwory z wersji oryginalnej oraz dodatkowo niepublikowany wcześniej singiel „Król w malinach”.

Lista utworów na płycie Biała Droga Reedycja

1. „Niebo Dla Ciebie”

2. „Na Sen”

3. „Euforia”

4. „Ja Płaczę”

5. „What Is and What Should Never Be”

6. „Woodstock '94”

7. „Ten Tato”

8. „Konik Na Biegunach”

9. „Mój Blues”

10. „Biała droga”

11. „Lewiatan”

12. „Millennium”

Bonus Track:

13. „Król w Malinach”

 

Zanim rozpoczęła się trasa „XX-lecie Białej Drogi”, Urszula była gościem programu „Zawsze Rano – Radio ZET Gold”.

"

Na ostatnim Przystanku Woodstock zagraliśmy płytę w całości. Mieliśmy taką ambicję, żeby zagrać ją bardzo podobnie, żeby dotrzeć do poziomu tego albumu. A na koncertach zaśpiewamy na pewno całą „Białą Drogę” i jeszcze wiele innych utworów, ponieważ ten krążek trwa 40 minut, a koncert musi przecież trwać drugie tyle. Będą też na pewno bisy, a wtedy zagramy „Dmuchawce, latawce, wiatr” czy „Luz blues”, który nieco przerobiliśmy, bo nie lubiłam pierwotnej wersji – wyznała wokalistka. "

Artystka dodała, że w czasie koncertów bardzo lubi śpiewać z publicznością.

"

Można wtedy odpocząć. To mi powiedział zresztą Janusz Panasewicz i on to robi często, ponieważ to jest bardzo przyjemne. Kiedy Ewa Farna zrobiła cover mojej piosenki „Dmuchawce, latawce”, to nagle jest reakcja w pierwszych rzędach – dzieciaki śpiewają, wszystkie znają tekst tej piosenki. Fajnie, że weszło to z powrotem w kanon młodzieżowy. "

Urszula wystąpi jeszcze w Warszawie (30 marca), Toruniu (7 kwietnia), Poznaniu (9 kwietnia) oraz Pile (16 kwietnia), a ostatni koncert w ramach „XX-lecia Białej Drogi” odbędzie się 17 kwietnia 2016 roku w Gdańsku.

 

Patronem trasy koncertowej Urszuli jest Radio ZET Gold.

Więcej: