Urodziny Urszuli Sipińskiej!

Urodziny Urszuli Sipińskiej! Kulakowski/REPORTER/EastNews

19 września 1947 roku w Poznaniu urodziła się Urszula Sipińska. Do jej największych przebojów należą takie piosenki jak: „Cudownych rodziców mam”, „Są takie dni w tygodniu” czy „Zapomniałam”.

Urszula Sipińska urodziła się 68 lat temu w Poznaniu. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką. Ukończyła klasę fortepianu w Wielkopolskim Studium Muzycznym. Jej drugą pasją jest architektura, dlatego studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz PWSSP w Poznaniu. Po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentowała się w 1965 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Dwa lata później na festiwalu w Opolu wylansowała przebój „Zapomniałam”.

Kariera Urszuli Sipińskiej

Jej pierwsza płyta zatytułowana po prostu „Urszula Sipińska” ukazała się w 1971 roku. Artystka koncertowała na całym świecie. Można było ją zobaczyć m.in.: w Meksyku czy Szwajcarii. W 1982 roku uległa wypadkowi samochodowemu, który na kilka lat przerwał jej karierę. 

Obecnie zajmuje się głównie architekturą. Wydała też 2 książki: „Hodowcy lalek” i „Gdybym była aniołem. Historie prawdziwe, dziwne, śmieszne”.

Źródło: Internet 

Więcej: