Ulica w Londynie zostanie nazwana imieniem Davida Bowie?

Ulica w Londynie zostanie nazwana imieniem Davida Bowie? ons.pl

Władze dzielnicy Brixton rozważają zmianę nazwy jednej z tamtejszych ulic. Według nich mogłaby ona nosić imię Davida Bowie.

David Bowie urodził się właśnie w Brixton - dzielnicy południowego Londynu. To tam znajduje się mural upamiętniający muzyka, który stał się niemal kultowy dla fanów artysty. Władze zapewniają, że zrobią wszystko, żeby ochronić to miejsce, a nawet rozważają budowę pomnika czy nadanie jeden z ulic imienia Davida Bowie.

(fot. ons.pl)

"

Będziemy chronić mural, a dodatkowo rada gminy zastanawia się nad zmianą nazwy obszaru, na którym znajduje się mural, czyli Tunstall Place. Rada jest w stałym kontakcie z rodziną Davida Bowie i przyjmuje wszystkie sugestie dotyczące upamiętnienia artysty, włączając w to pomnik oraz nazwę ulicy - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

"

Lib Peck - lider lokalnej rady - stwierdził, że wszystko zależy od rodziny zmarłego wokalisty.

"

To oni zadecydują, czy jest to odpowiednia forma upamiętnienia Davida. Musimy to uszanować i być cierpliwi. Mieszkańcy Lambeth byli zaskoczeni tym, jak wiele osób uczciło pamięć muzyka. Przynosili kwiaty, zostawiali wiadomości i odwiedzali mural. W ten sposób uczcili „chłopca z Brixton”. Kontaktowaliśmy się też z członkami fan klubu Davida Bowie oraz innymi organizacjami z naszej dzielnicy. Wszyscy oni również chcieliby w jakiś sposób oddać hołd temu artyście. Na pewno poinformujemy o dalszych ustaleniach, jak tylko otrzymamy jakiekolwiek informacje od jego rodziny - zapowiedział. "

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po premierze płyty „Blackstar”. Album promował utwór tytułowy, którego fragmenty wykorzystano w serialu „The Last Panthers”. Drugim singlem został „Lazarus”. Premiera teledysku do tej piosenki odbyła się na dzień przed wydaniem krążka. 

Wielu artystów zdecydowało się upamiętnić Davida Bowie. Hołd oddała mu m.in. Lady Gaga w czasie ceremonii rozdania nagród Grammy 2016 oraz Lorde, która zaśpiewała utwór „Life On Mars” na gali Brit Awards 2016. Z kolei na jedną z aukcji trafił rękopis piosenki „The Jean Genie”. Szacuje się, że jego cena osiągnie 50-70 tysięcy dolarów. 

Myślicie, że ulica na cześć Davida Bowie to dobry pomysł?

Więcej: