U2 zapowiada nową płytę „Songs Of Experience” i tournee w 2017

U2 zapowiada nową płytę „Songs Of Experience” i tournee w 2017 Lionel Urman/EAST NEWS

Grupa U2 zapowiedziała wydanie nowej płyty oraz trasę koncertową w 2017. Album „Songs Of Experience” będzie następcą krążka „Songs Of Innocence” z 2014.

Nowa płyta U2 ukaże się w 2017 roku - informację tę nieoficjalnie przekazali członkowie zespołu. Bono i Adam Clayton pod koniec lipca gościli na ślubie przyjaciół w Walencji, gdzie z ekipą lokalnego fanklubu odbyli krótką rozmowę na temat swoich planów. Wokalista grupy zdradził, że materiał nie jest jeszcze gotowy w całości i porównał jego zawartość do jednego ze starych krążków.

"

To jeszcze nie jest skończone, ale na pewno wam się spodoba. Jeśli chodzi o teksty, to są mocniejsze, niż te na „War”. "

O następcy „Songs Of Innocence” z 2014 zespół mówił od dłuższego czasu. Początkowo album o podobnie brzmiącej nazwie - „Songs Of Experience” - zapowiadany był już na 2015 rok, jednak plany te uległy zmianie. Obecne zapowiedzi nie są jeszcze oficjalne, ale Clayton twierdzi, że więcej dowiemy się w ciągu sześciu miesięcy. To dosyć długo, ale to, co już wiemy, napawa optymizmem.

Oprócz pytań o płytę, ekipa U2 zapytana została także o plany koncertowe. Wokalista grupy powiedział, że trasa prawdopodobnie odbędzie się jesienią - we wrześniu i październiku.

Ciekawość fanów U2 budzi z pewnością to, w jaki sposób grupa zamierza wydać swój nowy krążek. Ich ostatnia płyta ukazała się 9 września 2014 roku na... iTunes, gdzie została za darmo udostępniona 500. tysiącom użytkowników. Nie wszyscy byli z tego zadowoleni, bo wydawnictwo po prostu pojawiło się na playlistach - nawet u tych osób, które słuchały całkiem innej muzyki. Szybko powstała aplikacja do usuwania płyty z platformy Apple a sam album okrzyknięto najczęściej usuwanym w historii iTunes. Branża muzyczna przeżyła prawdziwy szok a zespół długo tłumaczył się z nietypowego sposobu wydania „Songs Of Innocence”.

Jednym z singli, które promowały ten album, jest lekki utwór „Every Breaking Wave”.

Ostatni album U2, poza krytyką dotyczącą sposobu wydania, nie spotkał się także ze zbyt pozytywnym przyjęciem jeśli chodzi o warstwę muzyczną. Przed niepochlebnymi opiniami nie uchroniła zespołu nawet współpraca z takimi gigantami jak Danger Mouse, Paul Epworth i Flood. Jaka będzie wydana nowa płyta? Dowiemy się niebawem.

Więcej: