U2 otrzyma nagrodę iHeartRadio 2016

U2 otrzyma nagrodę iHeartRadio 2016 ons.pl

Wręczenie statuetek odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia 2016 roku w Los Angeles. Irlandzki zespół zostanie wyróżniony za całokształt twórczości.

Nagrody iHeartRadio Music Awards przyznawane są od 2014 roku. Otrzymują je najpopularniejsi i najchętniej słuchani artyści w internetowej platformie radiowej iHeartRadio. Co roku wręczana jest też specjalna statuetka iHeartRadio Innovator Award (nagroda dla innowatora). Do tej pory dostali ją Pharrell Williams (2014 rok) i Justin Timberlake (2015 rok). Tym razem organizatorzy zdecydowali, że wyróżnienie powędruje do zespołu U2.

"

U2 to grupa aktywistów, nie tylko w dziedzinie muzyki, ale też w polityce, kulturze popularnej i prawach człowieka. Zaczynali jako zespół punkowy i to podejście wciąż widać w ich piosenkach, albumach i występach na żywo. Oni nigdy nie przestaną przekraczać granic i dlatego właśnie jesteśmy zaszczyceni, że możemy im przyznać nagrodę Innovator Award - powiedział John Sykes, przedstawiciel iHeartMedia. "

Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen, Jr. świętują w tym roku 40-lecie działalności artystycznej. Zespół otrzymał także nominację w kategorii „Best Tour” („Najlepsza trasa koncertowa”). O statuetkę grupa rywalizuje z Foo Fighters, Garthem Brooksem, Luke’em Bryanem i Taylor Swift.

"

Bardzo rzadko zdarza się, żeby jakiś zespół przez 40 lat nie tylko zmieniał muzykę, ale także pomagał zmieniać świat. Grupa niestrudzenie angażuje się w ważne projekty społeczne związane z AIDS, ubóstwem, rakiem, środowiskiem naturalnym czy skutkami huraganu Katrina i wieloma innymi. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy uhonorować grupę na tegorocznej gali iHeartRadio Music Awards - dodał Tom Poleman z iHeartMedia. "

W czasie ceremonii wystąpią gwiazdy współczesnej muzyki: Justin Bieber, Meghan Trainor, Zayn Malik, Chris Brown, Fetty Wap czy Demi Lovato. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w telewizjach TBS, TNT i truTV.

Zespół U2 pracuje obecnie nad nową płytą. Krążek zostanie zatytułowany „Songs of Experience”. The Edge przyznał, że grupa ma 50 pomysłów na ten album. Zapowiedział też, że kapela wkrótce wyruszy w kolejną trasę koncertową. 

Więcej: