„Twój Jubileusz” – artyści w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu

„Twój Jubileusz” – artyści w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu ons.pl

Jesienna trasa koncertowa będzie jedyną oficjalną trasą poświęconą zmarłemu artyście. Wystąpią m.in.: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki i Ryszard Rynkowski.

Zbigniew Wodecki w tym roku świętował jubileusz 40-lecia działalności artystycznej na koncertach pod hasłem „Mój Jubileusz”. Teraz poinformowano, że przerwana trasa będzie kontynuowana jako „Twój Jubileusz”. Występy muzyków będą hołdem dla zmarłego 22 maja Wodeckiego. Na scenie pojawią się m.in.: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Ryszard Rynkowski, Mariusz Patyra, Grupa MoCarta i inni. Na każdym z koncertów wystąpią muzycy z zespołu, który przez wiele lat towarzyszył Zbigniewowi Wodeckiemu oraz orkiestra symfoniczna Collegium F pod batutą Maestro Marcina Sompolińskiego. 

"

22-go maja 2017 roku odszedł wspaniały artysta, przyjaciel, człowiek którego szanowaliśmy i lubiliśmy niemal wszyscy. Zbigniew Wodecki. Pustka, która po sobie pozostawił nigdy nie zostanie wypełniona. Równo rok temu rozpoczęliśmy przygotowania do jubileuszowej trasy koncertowej po Polsce. Zbyszek cieszył się bardzo na te spotkania z Państwem w niemal całym kraju. Pierwsze dwa koncerty pt. ”Mój Jubileusz” odbyły się w Poznaniu w marcu tego roku i zgromadziły komplet publiczności. Nikt z nas nie przypuszczał wtedy, że trasa zostanie przerwana w tak brutalny sposób….

Zbigniew zostawił nam jednak swoją muzykę i dlatego po długich nocnych naradach postanowiliśmy, że chcemy zakończyć tę trasę dla Zbyszka, oddając mu hołd i nasz bezwarunkowy szacunek. Aktualnie rozmawiamy z artystami, którzy wystąpią podczas koncertów poświęconych pamięci Zbyszka.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o przebiegu naszych działań. Pożegnamy Zbyszka w sposób jaki należy żegnać wybitnego człowieka. Wśród przyjaciół, znajomych i przy dźwiękach jego najpiękniejszych przebojów. Nigdy o Tobie nie zapomnimy. To będzie „Twój Jubileusz” – napisali Mariusz Nowicki (manager artysty) i Jacek Lisewski –(reżyser) w oficjalnym oświadczeniu. "

Koncerty odbędą się jesienią 2017 roku.

Zbigniew Wodecki przygodę z muzyką rozpoczął, kiedy miał 5 lat. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie (klasa skrzypiec). Współpracował z Piwnicą pod Baranami i kabaretem Anawa. Przez kilka lat występował z Ewą Demarczyk. Jako solista zadebiutował w 1972 roku na festiwalu w Opolu. Był laureatem wielu konkursów i festiwali. Sam o sobie mówił, że jest "śpiewającym muzykiem". 

Więcej: