Trasa koncertowa ku pamięci Marka Jackowskiego

Trasa koncertowa ku pamięci Marka Jackowskiego MW/TRICOLORS/EAST NEWS

15 listopada w Katowicach rozpocznie się specjalna trasa koncertowa poświęcona pamięci Marka Jackowskiego. Na scenie zobaczymy m.in.: Krzysztofa Cugowskiego, Małgorzatę Ostrowską czy Marka Raduli. 

Koncerty pod hasłem „Oprócz błękitnego nieba – Tribute to Marek Jackowski” odbędą się w 4 miastach. Pierwszy występ zaplanowano na 15 listopada w Katowicach, a kolejne w: Krakowie (19 grudnia 2015 r.), Gdańsku (8 stycznia 2016 r.) i Poznaniu (17 stycznia 2016 r.). Największe przeboje Marka Jackowskiego zaśpiewają: Małgorzata Ostrowska, Anna Wyszkoni, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski, Krzysztof Cugowski, Janusz "Yanina" Iwański, Marek Raduli i Muniek Staszczyk. Show poprowadzą Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

Twórczość Marka Jackowskiego

Marek Jackowski przez wiele związany był z zespołem Maanam. Do największych przebojów grupy należą m.in. „Boskie Buenos” czy „Krakowski spleen”. Z powodzeniem prowadził też karierę solową. W 1994 roku nagrał album „No1”, a rok później ukazały się „Fale Dunaju”. 

Muzyk zmarł 18 maja 2013 roku na zawał serca w domu na południu Włoch. Na kilka dni przed śmiercią ukończył pracę nad albumem, na którym znalazły się jego duety ze znanymi artystami. Byli to m.in.: Anna Maria Jopek, Anna Wyszkoni, Maciej Maleńczuk i Piotr Cugowski. 

W sierpniu 2015 roku jego ciało zostało sprowadzone do Polski i ponownie pochowane na cmentarzu w Zakopanem

Koncerty Oprócz błękitnego nieba – Tribute to Marek Jackowski

15.11.2015 - Katowice

19.12.2015 - Kraków

8.01.2016 - Gdańsk

17.01.2016 - Poznań

Wybierzecie się na któryś występ?

PAP/ZET Gold/ka

Więcej: