„Tom Jones. Na szczyt i z powrotem”. Wygraj autobiografię artysty w Radiu ZET Gold

„Tom Jones. Na szczyt i z powrotem”. Wygraj autobiografię artysty w Radiu ZET Gold

Chcesz zdobyć autobiografię Toma Jonesa? Od poniedziałku 28 listopada słuchaj uważnie programu Piotra Sworakowskiego "Po pierwsze: muzyka!" i wygraj jeden z egzemplarzy książki. 

Autobiografia jednej z najwybitniejszych gwiazd muzyki rozrywkowej – Toma Jonesa - ukazała się 23 listopada 2016 roku nakładem Wydawnictwa SQN. 

Wielu artystów nie jest w stanie utrzymać się przez dłuższy czas w przemyśle rozrywkowym. Kariera sir Toma Jonesa trwa już sześć dekad. Napędzany miłością do tego, co robi, pokonuje przeszkody, które czyhają w branży muzycznej na każdego, i mierzy się z wszelkimi konsekwencjami sukcesu.

Jak to się stało, że chłopiec z górniczej walijskiej rodziny stał się ikoną muzyki popularnej? I w jaki sposób nie tylko przetrwał gorsze czasy, ale i odnalazł się na nowo w przemyśle muzycznym w późniejszym okresie kariery? Tom Jones opowiada o swojej podróży, która rozpoczęła się w sennym Pontypridd i zawiodła go do Los Angeles oraz w wiele innych miejsc. Ujawnia szczegóły towarzyszące wzlotom i upadkom – od pierwszych wielkich sukcesów poprzez okres posuchy aż po artystyczne odrodzenie.

Przebojowa autobiografia ikony popkultury

Sir Tom Jones występuje już od sześciu dekad! Wykreował ponadczasowe przeboje – w tym Sex Bomb, She’s A Lady i It’s Not Unusual – prowadził popularny show i koncertował na największych scenach świata. Osiągnął więcej, niż sobie wymarzył.

Oto walijska mieścina Pontypridd. Oto młody Tommy – nauczył się gry na gitarze na podniszczonym klasyku za pięć funtów i śpiewa w lokalnych barach. Po kilku latach, choć nie wyobraża sobie życia bez żony i synka, przenosi się do stolicy. Wkrótce nagrywa piosenkę, która zmienia wszystko. To, co dzieje się potem, jest jak sen.

Dlaczego londyński producent wymierzył z broni w Toma Jonesa… i strzelił? Po co Michael Jackson przyszedł do niego z niezapowiedzianą wizytą? Co Elvis Presley robił w łazience, w której Jones właśnie brał prysznic? O czym Frank Sinatra rozmawiał w Las Vegas z jego rodziną? I czy protokół towarzyszący rozmowie z królową jest naprawdę tak sztywny, jak się uważa?

Szczere, zabawne, bez upiększeń – oto wyjątkowe wspomnienia jednego z największych wokalistów wszech czasów.

Znałem Toma Jonesa jako artystę, który był dla mnie wzorem i natchnieniem. Po przeczytaniu tej książki poznałem go jako człowieka. Fascynująca opowieść! Szczerze polecam! - Krzysztof Krawczyk

Książkę czyta się znakomicie. Mogę tylko żałować, że nie widziałem na własne oczy tego wszystkiego, o czym w niej przeczytałem. Niestety nie byłem na koncertach Toma Jonesa, w jego garderobie, nie uścisnąłem mu ręki po genialnych wykonaniach Sex Bomb czy She’s A Lady. Ale dzięki tej książce choć przez moment mogłem być tam razem z nim. To bez wątpienia ikona popkultury. Szczerze polecam tę niezwykłą podróż muzyczną z Tomem Jonesem. - Robert Janowski

Nawet jeśli artysta ma barwny życiorys, nie zawsze udaje się go dobrze opisać. Tom Jones poradził sobie z tym wyśmienicie. Takiej autobiografii jeszcze nie czytaliście. - Łukasz Pieter, dyrektor muzyczny Radia ZET Gold

Słuchaj programu "Po pierwsze: muzyka!" od 18:00 do 21:00 i wygraj autobiografię Toma Jonesa! Konkurs startuje w poniedziałek 28 listopada! 

Więcej: