Tom Jones zakończy karierę muzyczną?

Tom Jones zakończy karierę muzyczną? ons.pl

Nie wiadomo, czy muzyk po śmierci żony będzie w stanie dalej występować. Melinda Rose Woodward zmarła 10 kwietnia 2016 roku.

Tom Jones jeszcze pod koniec zeszłego roku zapowiadał, że nie wie, czy gdyby jego żona odeszła, będzie kontynuować karierę muzyczną. Muzyk wyjawił w jednym z wywiadów, że rozmawiał o tym ze swoim synem, który jest także jego menedżerem.

"

Jeżeli twojej mamie nie uda się wyzdrowieć, nie wiem, czy będę mógł dalej śpiewać. Wiele piosenek napisałem o niej i kiedy je wykonuję, myślę o niej, więc jeżeli miałoby jej tu nie być, to wszystko byłoby dla mnie trudne - przyznał. "

Po śmierci Lindy, bo tak mówił na nią Jones, na jego stronie internetowej pojawiło się oficjalne oświadczenie:

"

Żona sir Toma Jonesa, z którą spędził 59 lat, lady Melinda Rose Woodward zmarła w sobotę 10 kwietnia 2016 roku po krótkiej, ale zaciętej walce z rakiem. Otoczona przez męża i bliskie osoby odeszła w spokoju w szpitalu Cedars Sinai Hospital w Los Angeles. 

Sir Tom i jego rodzina proszą o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie. Żadne dalsze informacje nie będą udzielane w tej sprawie. "

Jones poznał swoją przyszłą żonę w liceum. Para pobrała się w 1957 roku, kiedy oboje mieli po 16 lat. Ich syn Mark urodził się miesiąc później. W swojej autobiografii „Over The Top And Back”, która ukazała się w 2015 roku, Tom tak opisał swoje małżeństwo:

"

Nigdy nie czułem czegoś takiego do kogokolwiek. Uważam, że prawdziwie można zakochać się tylko raz. Ona jest niesamowitą kobietą. Ona jest najważniejszą rzeczą w moim życiu.  "

Na początku kwietnia 2016 roku Tom Jones odwołał całą azjatycką trasę koncertową. Jednak muzyk oficjalnie powiedział jedynie, że powodem jest „poważna choroba członka jego najbliższej rodziny”. Już wtedy podejrzewano, że chodzi o stan zdrowia jego żony Melindy. 

"

Tom przeżywa obecnie trudne chwile, ale nie chce o tym mówić publicznie - powiedziała osoba z jego najbliższego otoczenia.  "

Na razie nie wiadomo, co z kolejnymi koncertami wokalisty. Artysta w czerwcu i lipcu 2016 roku ma wystąpić w Wielkiej Brytanii, a także w Norwegii, Francji, Irlandii, Szwajcarii, Włoszech i Niemczech.

Więcej: