Tom Jones świętuje urodziny

Tom Jones świętuje urodziny ons.pl

Muzyk urodził się 7 czerwca 1940 roku w Pontypridd w Walii. Jego największe przeboje to m.in. „Delilah”, „Green, Green Grass of Home” czy „She's a Lady”. Przedstawiamy kilka ciekawostek na temat jego życia i twórczości.

Tom Jones zdobył popularność w latach 60. W całej swojej karierze sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt. Na koncie ma wiele nagród w tym: Grammy, MTV Video Music Award, Brit Awards. Przez trzy lata (2012-2015) był trenerem w brytyjskiej edycji programu „The Voice UK”. Czego jeszcze o nim nie wiecie?

Prawdziwe nazwisko

Tom Jones to w rzeczywistości Thomas Jones Woodward. Pseudonim sceniczny wymyślił jego menedżer - Gordon Mills - już na początku jego kariery. „Tom Jones” to tytuł filmu z 1963 roku, który zdobył Oscara. W ten sposób Mills chciał wykorzystać popularność produkcji. 

Wielka miłość

Swoją żonę - Melindę - poślubił, kiedy miał zaledwie 16 lat. Kobieta wkrótce potem urodziła ich syna - Marka. Para przeżyła razem 59 lat. Linda zmarła 10 kwietnia 2016 roku, a Jones załamał się i rozważał zakończenie kariery. Ostatecznie jednak zdecydował, że wróci na scenę, bo tego chciałaby jego żona.

Świetny tancerz

Tom Jones bardzo dobrze tańczy. Jego fani mogli się o tym niejednokrotnie przekonać w czasie koncertów. Zobaczcie, jak mu idzie.

Sir Tom Jones

W 2006 roku otrzymał tytuł szlachecki od Królowej Elżbiety II i zyskał przydomek „sir”. W ten sposób dołączył do takich artystów jak Sir Mick Jagger, Sir Cliff Richard, Sir Elton John czy Sir Paul McCartney.

Romanse

Mimo że Jones wielokrotnie podkreślał, że kocha swoją żonę, to jednak miał kilka romansów. Spotykał się m.in. z Mary Wilson z zespołu The Supremes, Marjorie Wallace - Miss Świata 1973 oraz modelką Katherine Berkery, z którą ma syna Jonathana.

Największe hity

W całej karierze Toma Jonesa 36 jego piosenek trafiło do TOP 40 listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i 19 w Wielkiej Brytanii. Wśród nich są takie utwory jak: „It’s Not Unusual”, „What's New Pussycat”, „Delilah”, „Green, Green Grass of Home”, „She's a Lady”, „Kiss”,czy „Sex Bomb”.

Pochodzenie

Z uwagi na to, że ma kręcone włosy i śniadą cerę, wielu ludzi myśli, że jest czarnoskóry. W tej sytuacji w listopadzie 2015 roku postanowił zrobić testy DNA, żeby sprawdzić, kim byli jego przodkowie. Jones przyznał, że nawet jego matka nie umiała odpowiedzieć na to pytanie.

"

Kiedy pytano ją, czy ma jakichś czarnoskórych przodków, mówiła, że nie wie - stwierdził. "

Dlatego właśnie muzyk zdecydował się na badania.

Która informacja zaskoczyła Was najbardziej?

Więcej: