Tom Jones: Czy spotkanie z Elvisem mi się przyśniło?

Tom Jones: Czy spotkanie z Elvisem mi się przyśniło? ons.pl

Artysta był wielkim fanem Elvisa Presleya. Kiedy był mały, mówił swoim kolegom, że kiedyś na pewno pozna swojego ulubionego artystę. Jak wyglądało jego spotkanie z idolem?

Tom Jones wziął udział w nagraniu specjalnego kameralnego koncertu w studiu w Santa Monica (Kalifornia). W czasie występu udzielił wywiadu Anne Litt, w którym opowiedział kilka zabawnych historii ze swojego życia. Artysta do dziś wspomina swoje pierwsze spotkanie z Elvisem Presleyem, do którego doszło w 1965 roku w Paramount Studios w Hollywood. Król rock and rolla poprosił wtedy o to, żeby zapoznano go z młodym walijskim piosenkarzem, który właśnie wydał singiel „With These Hands”. 

"

Zapytał mnie: „Jak ty to robisz, że śpiewasz w taki sposób?”, a ja odpowiedziałem: „Słuchałem ciebie”. Wtedy on powiedział, że często przysłuchiwał się chórom gospel i chciał wiedzieć, czy mamy coś takiego w Anglii. Powiedziałem mu, że nie, ale że słuchamy tego w radiu - wspominał Jones.  "

To było dla niego jak spełnienie marzeń.

"

To wciąż mnie dręczy. Zastanawiam się, czy to się naprawdę wydarzyło, czy wszystko jedynie mi się przyśniło - przyznał. "

W latach 1969-1971 artysta prowadził program „This Is Tom Jones”, do którego zapraszał wielu artystów, z którymi współpracował przy tworzeniu musicalu. Byli to m.in.: Jerry Lee Lewis, Little Richard i Aretha Franklin. Początkowo show emitowane było w Wielkiej Brytanii, ale z czasem zostało przeniesione do Hollywood.

"

Telewizja ABC szukała zwykłych ludzi. Powiedziałem wtedy, że zaśpiewam z Barbarą Eden, ale musimy też zaprosić Jerry’ego Lee Lewisa. Wtedy oni stwierdzili, że Lewis nie pokazywał się w żadnej sieci telewizyjnej od czasu, kiedy dostał zakaz. Odpowiedziałem, że chciałbym to zmienić, bo jest to artysta, który najbardziej wpłynął na mnie w latach 50. "

Tom Jones wylansował takie przeboje jak „Delilah”, „Help Yourself” czy „Thunderball”. 

"

Kiedy słucham moich starych nagrań, podobają mi się. Uważam, że jest w nich dużo optymizmu i są pełne wigoru. Wciąż jestem w tym samym miejscu, ale też zdobyłem dużo doświadczenia w ciągu tych wielu lat na scenie. Musisz nabrać doświadczenia, żeby śpiewać niektóre piosenki. "

W listopadowym wywiadzie dla „The Times Magazine” Tom Jones wyznał, że postanowił zrobić test DNA. Muzyk chce sprawdzić, czy jego przodkowie byli czarnoskórzy. 

Więcej: