To już koniec Aerosmith?

To już koniec Aerosmith? ons.pl

Steven Tyler twierdzi, że zespół wkrótce zakończy działalność. Według niego grupa niedługo zorganizuje pożegnalną trasę koncertową.

Steven Tyler był gościem radiowego programu „The Howard Stern Show”. Muzyk powiedział, że śpiewanie z Aerosmith jest dla niego nieustającą przyjemnością i nie chciałby się rozstawać z grupą, ale według niego powoli zbliża się moment, w którym zespół zakończy karierę. 

"

Kocham tę kapelę. Naprawdę. Chciałbym zdusić jakiekolwiek myśli na temat tego, że zespół jest skończony. Organizujemy trasę pożegnalną, bo uważamy, że to najwyższy czas - stwierdził muzyk. "

Tyler zdradził, że koncerty prawdopodobnie rozpoczną się w 2017 roku i że to będzie oznaczało ostateczny koniec Aerosmith. Zapytany o to, jak długo potrwa trasa, odpowiedział, że pewnie „całą wieczność”.

"

A co z zespołem Kiss? Oni organizowali 19 pożegnalnych tras koncertowych - dodał. "

Wokalista rozmawiał już o tym ze swoimi kolegami z zespołu. Jego decyzję popiera gitarzysta Joe Perry.

"

Pożegnalna trasa to coś, o czym dyskutowaliśmy od przynajmniej pięciu lat. Zespoły rozmawiają o takich sprawach przy różnych okazjach. W tym momencie żaden z naszej piątki nie usiadł i nie powiedział: „Nadszedł czas, żeby to zrobić”. Więc „rozważanie” to dobre określenie. Pożegnalna trasa koncertowa na pewno nie jest potwierdzona - mówił Tyler jeszcze w kwietniu 2016 roku. "

Jakiś czas później pojawiły się informacje, że zespół szuka nowego wokalisty. Grupa postanowiła szybko wyjaśnić sprawę i zamieściła oświadczenie na Twitterze.

"

Nie ma absolutnie żadnej prawdy w krążących ostatnio opowieściach, że Aerosmith szuka nowego wokalisty. Każda plotka o tym, że chcemy zatrudnić kogoś nowego, jest zupełnie nieprawdziwa - napisali muzycy. "

Steven Tyler zapowiedział również, że jego debiutancki solowy album zatytułowany „We’re All Somebody From Somewhere” ukaże się 15 lipca 2016 roku. Co ciekawe, płyta zawierać będzie 15 utworów w stylu country, w tym single „Love Is Your Name” i „Red, White and You”, a także nową wersję przeboju Aerosmith „Janie's Got a Gun”.

Myślicie, że to naprawdę koniec Aerosmith?

Więcej: