Thomas Anders z Modern Talking świętuje urodziny

Thomas Anders z Modern Talking świętuje urodziny ons.pl

Jest wokalistą, kompozytorem i producentem muzycznym. Popularność przyniosły mu zwłaszcza występy w duecie Modern Talking. Z okazji urodzin Thomasa Andersa przypominamy największe przeboje zespołu.

Thomas Anders, a właściwie Bernd Weidung, urodził się 1 marca 1963 roku. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką. Po raz pierwszy wystąpił na scenie, kiedy miał 7 lat. W 1979 roku wziął udział w konkursie muzycznym organizowanym przez jedną ze stacji radiowych. Nie udało mu się wygrać, ale jury zaproponowało mu kontrakt płytowy. Jego pierwszym solowym singlem był utwór „Judy”. 

W kolejnych latach nagrywał głównie w języku niemieckim. W 1983 roku producentem jego piosenek został Dieter Bohlen. Rok później muzycy zdecydowali, że założą duet pod nazwą Modern Talking

You're My Heart, You're My Soul

Był to pierwszy hit niemieckiego zespołu. Utwór pochodzi z płyty „The 1st Album”, która ukazała się w 1985 roku. Kompozycja podbiła niemiecką listę przebojów i przez kilka tygodni utrzymywała się na szczycie zestawienia. Podobny sukces odniosła m.in. w Austrii, Belgii i Szwajcarii. Na całym świecie singiel sprzedał się w ponad 8 milionach egzemplarzy.

You Can Win If You Want

To drugi singiel z debiutanckiej płyty Modern Talking. Utwór ukazał się 13 marca 1985 roku. Piosenka znalazła się na szczycie list przebojów w Niemczech i Austrii oraz 2. miejscu w Belgii, Hiszpanii i Szwajcarii.

Cheri Cheri Lady

To jedyny singiel z drugiego studyjnego albumu Modern Talking pt. „Let's Talk About Love”. Była to kolejna piosenka, która podbiła niemiecką listę przebojów. Utwór cieszył się popularnością także we Francji, Austrii, Finlandii, Norwegii, Hiszpanii i Szwecji.

Brother Louie

To pierwszy singiel z trzeciego albumu zatytułowanego „Ready for Romance”. Ukazał się on 27 stycznia 1986 roku, a już 3 marca trafił na szczyt niemieckiej listy przebojów. 

Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)

To drugi singiel promujący płytę „Ready for Romance” i jednocześnie piąty utwór, który podbił niemiecką listę przebojów. Popularnością cieszył się też w Austrii, Belgii, Włoszech, Hiszpanii czy Szwecji.

Geronimo's Cadillac

Piosenka pochodzi z czwartego studyjnego albumu grupy pt. „In The Middle Of Nowhere”. Był to jednocześnie pierwszy singiel, który nie trafił na szczyt niemieckiej listy przebojów. Dotarł tam do 3. pozycji. Znalazł się za to na 1. miejscu hiszpańskiego zestawienia.

W 1987 roku Anders zdecydował, że Modern Talking zakończy działalność. Muzyk zajął się solową karierą. Wydał kilka płyt oraz wyruszył w trasę koncertową. W 1998 roku grupa postanowiła wrócić na scenę. W tym czasie wydała sześć studyjnych albumów i ponownie odniosła sukces komercyjny. Jednak w 2003 roku zespół znów się rozwiązał, a Thomas Anders do dziś kontynuuje występy solowe.

Życzymy mu wszystkiego najlepszego! 

Więcej: