The Who wyprodukuje własnego szampana

The Who wyprodukuje własnego szampana MediaPunch/face to face/REPORTER/EAST NEWS

Grupa postanowiła uczcić 50. rocznicę powstania w nietypowy sposób. Muzycy ogłosili, że planują wprowadzenie na rynek limitowanej edycji szampana. Kiedy trunek trafi do sklepów?

O pomyśle poinformował frontman The Who - Roger Daltrey. Szampan zostanie nazwany „Champagne Cuvée Roger Daltrey”. Będzie produkowany przez rodzinną winnicę Charles Orban Champagne z Troissy we Francji. Jak zapowiadają twórcy, trunek jest zrobiony z subtelnej mieszanki trzech odmian winogron Chardonnay, Pinot Noir oraz Pinot Meunier i ma kremową konsystencję.

"

Jestem bardzo podekscytowany faktem, że otrzymałem możliwość, aby wyrazić moją pasję do szampana właśnie poprzez tę limitowaną edycję alkoholu. Mam nadzieję, że będzie wam smakował tak bardzo jak mnie - powiedział Roger Daltrey. "

Szampan trafi do sprzedaży w czerwcu w czasie, kiedy ruszy w ostatni etap urodzinowej trasy „The Who Hits 50! Tour”. Jedna butelka będzie kosztować 95 funtów, czyli ponad 500 złotych. Cześć dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na rzecz fundacji Teen Cancer America, którą założyli członkowie The Who.

Dodatkowo zespół zaprojektował też specjalne pojemniki na lód, które wyprodukuje firma L’Orfèvrerie d’Anjou. Tak ja w przypadku butelek z szampanem, kubełki będą udekorowane logiem The Who. Znajdzie się na nich także autograf Rogera Daltreya. Limitowana edycja dostępna jest w 10 kolorach. Cena jednego pojemnika wynosi 650 funtów, czyli ok. 3500 złotych.

(fot. screen ze strony eminent-life.com/rogerdaltrey)

Grupa przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie występuje w ramach urodzinowej trasy koncertowej. W czerwcu zespół przeniesie się do Europy. Zagra na festiwalu Isle Of Wight Festival w Wielkiej Brytanii obok takich gwiazd jak Queen z Adamem Lambertem czy Stereophonics i Faithless. Następnie kapelę zobaczymy m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii i Włoszech.

Członkowie zespołu potwierdzili również, że wystąpią na jednym z największych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Desert Trip odbędzie się w dniach 7-9 października 2016 roku w Indio w Kalifornii, a dodatkowe koncerty od 14 do 16 października. Na jednej scenie zagrają The Rolling Stones, Paul McCartney, Bob Dylan, The Who, Neil Young i Roger Waters.

Chcielibyście napić się szampana od The Who?

Więcej: