The Rolling Stones zaprasza na koncert na Kubie

The Rolling Stones zaprasza na koncert na Kubie ons.pl

Historyczny występ zespołu odbędzie się w piątek 25 marca 2016 roku. Zobaczcie, w jaki sposób grupa zachęca do udziału w koncercie.

Legendarny zespół wystąpi w kompleksie Ciudad Deportiva. Z tej okazji członkowie The Rolling Stones nagrali specjalne wideo skierowane do fanów na Kubie. Wprawdzie muzycy mówią po hiszpańsku, ale materiał został opatrzony napisami w języku angielskim.

"

Cześć Kuba! Jesteśmy podekscytowani, że zagramy dla was. Występowaliśmy w wielu niesamowitych miejscach, ale koncert w Hawanie będzie dla nas historycznym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że dla was również. Dziękujemy, że przyjmiecie nas w swoim pięknym kraju. Mamy nadzieję, że zobaczymy was wszystkich 25 marca w Ciudad Deportiva - powiedzieli artyści. "

Muzycy zapowiadają, że w czasie show wykonają swoje największe przeboje, ale specjalnie dla kubańskiej publiczności przygotują też kilka niespodzianek. Co ciekawe, wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Podobno w pierwszej wersji koncert miał się odbyć kilka dni wcześniej, jednak jego termin przełożono ze względu na historyczną wizytę na Kubie prezydenta Stanów Zjednoczonych - Baracka Obamy

Występ The Rolling Stones to największy koncert w tym kraju od czasu rewolucji w 1959 roku. Wtedy to władze zakazały słuchania muzyki rockowej, ponieważ uznano ją za narzędzie amerykańskiego imperializmu.

Wydarzenie zostanie sfilmowane, a jego reżyserią zajmie się Paul Dugdale. Mężczyzna współpracował już ze Stonesami w 2013 roku przy okazji dokumentu „The Rolling Stones: Sweet Summer Sun - Hyde Park Live”. Nakręcił także filmy koncertowe Coldplay, Eda Sheerana, Adele i One Direction.

Koncert na Kubie zakończy trasę zespołu The Rolling Stones „The AMERICA LATINA OLÉ”, w ramach której grupa wystąpiła m.in. w Brazylii, Chile i Peru. Z kolei w Argentynie kapela została objęta dodatkową ochroną po tym, jak mężczyzna pracujący przy organizacji koncertu został zastrzelony.

Więcej: