The Rolling Stones nagra płytę w grudniu?

The Rolling Stones nagra płytę w grudniu? ons.pl

Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że zespół The Rolling Stones szykuje nową płytę. Gitarzysta Ronnie Wood ujawnił, że prace nad krążkiem zaczną się już wkrótce. Kiedy ukaże się album?

Zespół The Rolling Stones może rozpocząć nagrywanie nowej płyty jeszcze w tym roku. Tę informację potwierdził w rozmowie z ABC Radio Ronnie Wood.

"

Być może wejdziemy do studia nagraniowego już w grudniu. Skomponujemy kilka kawałków i zobaczymy, jak nam to pójdzie. Zaczniemy, ale będziemy pracować nad 1 rzeczą na raz. "

Gitarzysta powiedział, że to, co powstanie na grudniowej sesji, będzie stanowić solidną podstawę dla materiału, który znajdzie się na 23. studyjnym albumie Stonesów. 

Wcześniej Keith Richards zapowiedział, że chce, aby zespół jak najszybciej zaczął prace nad nową płytą. 

"

Ci faceci nie młodnieją, ale stają się coraz lepsi. Chciałbym ich wpakować do studia nagraniowego w kwietniu od razu po zakończeniu trasy koncertowej - powiedział. "

Z kolei wokalista Mick Jagger stwierdził, że miło będzie wydać płytę po 10-letniej przerwie.

"

Mam dużo nowych piosenek, a niektóre napisałem w przeciągu kilku ostatnich lat. Stworzyłem naprawdę dobre demo do każdej z nich i chciałbym je jak najszybciej nagrać. Mam nadzieję, że tak się wkrótce stanie.  "

Również Keith Richards cieszy się z prac nad nową płytą.

"

Uwielbiam studia nagraniowe nawet, kiedy są puste. Jest tam lekki szum. Cisza jest jak twoje płótno. Rozglądasz się i myślisz: „Ach, mam możliwości”.  "

Ostatni album The Rolling Stones zatytułowany „A Bigger Bang” ukazał się 6 września 2005 roku. Na płycie znalazło się 16 utworów, a najpopularniejszymi singlami były: „Streets of Love”, „Rough Justice”, „Rain Fall Down” i „Biggest Mistake”. Krążek trafił na 1. miejsce list w Austrii, Danii, Holandii, Niemczech, Grecji i Włoszech. 

Z kolei 18 września ukazała się płyta Keitha Richardsa „Crosseyed Heart”. Zawiera ona 15 premierowych utworów. Krążek promował singiel „Trouble”. Jest to 3. solowy album studyjny w dorobku gitarzysty zespołu The Rolling Stones.

Czekacie na nową płytę grupy?

Więcej: