The Rolling Stones i Eric Clapton nagrają wspólny album?

The Rolling Stones i Eric Clapton nagrają wspólny album? Richard Young/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Ta informacja na pewno ucieszyłaby wszystkich fanów legendarnego zespołu. Czy rzeczywiście dojdzie do współpracy?

Według brytyjskiego dziennika „The Sun” Eric Clapton od jakiegoś czasu pracuje z zespołem The Rolling Stones. W studiu w Londynie muzycy nagrali już podobno dwa utwory, a ich produkcją zajął się Don Was. Piosenki mają znaleźć się na nowej płycie Stonesów. 

"

Eric był w studiu obok i zajrzał do nich, żeby się przywitać. Skończyło się na tym, że zagrali jam session, a potem zarejestrowali dwie piosenki. Don uważa, że to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek udało mu się nagrać z The Rolling Stones - mówi źródło tabloidu. "

O tym, jak brzmią wspólne nagrania Stonesów i Claptona mogliśmy się przekonać przy okazji wydania reedycji płyty „Sticky Fingers” z 1971 roku. Wersja zremasterowana trafiła do sklepów w czerwcu 2015 roku. Znalazł się na niej utwór „Brown Sugar” z gościnnym udziałem popularnego muzyka.

Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy ukaże się nowa płyta The Rolling Stones. Na początku kwietnia 2016 roku Ronnie Wood potwierdził, że krążek powinien zostać wydany jeszcze w 2016 roku. Odnajdziemy na nim zupełnie nowe piosenki i bluesowe covery. 

"

Postanowiliśmy nagrać nowe utwory, co nam się udało. Ale spodobał nam się też blues. W ciągu dwóch dni zarejestrowaliśmy 11 tego typu numerów. To są niezwykłe covery singli takich wspaniałych artystów jak Howlin' Wolf czy Little Walter, a także wielu innych. Naprawdę brzmią autentycznie. Kiedy usłyszeliśmy je ponownie po tym, jak odłożyliśmy je na kilka miesięcy, byliśmy naprawdę zdumieni! - przyznał Wood. "

Wiadomo już, że w październiku grupa The Rolling Stones wystąpi na festiwalu Desert Trip, który odbędzie się w Indio w Kalifornii. Obok nich na scenie pojawią się Paul McCartney, Bob Dylan, The Who, Neil Young i Roger Waters. Tymczasem Ronnie Wood na dwa dni przed 69. urodzinami został ojcem bliźniaczek. Gracie Jane i Alice Rose przyszły na świat 30 maja 2016 roku.

Z kolei Eric Clapton 20 maja 2016 roku wydał nową płytę zatytułowaną „I Still Do”. Jest to 23. studyjny album w dorobku artysty. Muzyk cieszy się z krążka, ale przyznał, że ma problemy zdrowotne i nie wiadomo, czy nie będzie musiał na jakiś czas zrobić sobie przerwy od muzyki.

Kupilibyście wspólną płytę Stonesów i Claptona?

Więcej: