The Revolution zagra koncerty upamiętniające Prince’a

The Revolution zagra koncerty upamiętniające Prince’a ons.pl

Członkowie zespołu postanowili ponownie połączyć siły. Zorganizują specjalne występy, w których uczczą pamięć Prince’a. 

Grupa The Revolution przez kilka lat występowała z Prince’em. Brown Mark, Bobby Z., Wendy Melvoin, Lisa Coleman oraz Matt „Doctor” Fink zdecydowali więc, że zagrają specjalne koncerty pod hasłem „An Evening With the Revolution” 2 i 3 września 2016 roku w Minneapolis. Ich występy odbędą się w First Avenue - klubie, w którym kręcone były zdjęcia do filmu „Purple Rain” w 1984 roku. Specjalnymi gośćmi wydarzenia będą gitarzysta Dez Dickerson oraz basista André Cymone. Bilety na show kosztują 65 dolarów (ok. 260 złotych), a wejściówki VIP 99 dolarów (ok 400 złotych). 

"

Z głębokim żalem i apokaliptycznym smutkiem, my, tak jak i cały świat, opłakiwaliśmy Prince’a na wieść o jego odejściu. Po uzyskaniu odpowiedzi od First Avenue my jako The Revolution, czyli Wendy, Lisa, Brownmark, Dr. Fink i Bobby Z, zdecydowaliśmy się oddać hołd Prince’owi w jego rodzinnym mieście Minneapolis - napisali muzycy w oficjalnym oświadczeniu. "

Również menedżer klubu, w którym odbędzie się klub, postanowił zabrać głos w tej sprawie.

"

Kiedy po raz pierwszy rozmawialiśmy z The Revolution, konwersacja bardzo szybko przekształciła się w plany powrotu zespołu na scenę. Dla nas to było naturalne, żeby sprowadzić grupę do First Avenue, sprowadzić ją do domu - zaznaczył Nate Kranz. "

Początkowo zespół miał się reaktywować w kwietniu 2016 roku. Kilka dni po śmierci Prince’a na profilu Browna Marka na Facebooku pojawiło się wideo, w którym Melvoin stwierdziła:

"

Po spędzeniu trzech czy czterech dni na opłakiwaniu śmierci Prince’a, zdecydowaliśmy, że chcielibyśmy znowu stanąć razem na scenie i zagrać kilka koncertów. Pragniemy poinformować, że to stanie się wkrótce, dlatego mówimy wam o tym już teraz - zaznaczyła. "

Zespół The Revolution powstał w 1979 toku i od tamtej pory współpracował z Prince’em, ale nie był oficjalnie przedstawiany aż do 1984 roku i płyty „Purple Rain”. Grupa rozpadła się w 1986 roku, ale ponownie połączyła siły w 2012 roku na kilka koncertów charytatywnych, które zagrała bez Prince’a. 

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Przyczyną śmierci było przedawkowanie opioidów. Jego ciało zostało skremowane w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej. Uczestniczyła w niej rodzina artysty, jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. 

Chcielibyście się wybrać na koncert The Revolution?

Więcej: