The Edge zdradza, jaki będzie nowy album U2

The Edge zdradza, jaki będzie nowy album U2 ons.pl

Irlandzki zespół pracuje nad kolejną płytą. Wiadomo już, że wydawnictwo ukaże się w 2016 roku. Jakie utwory znajdą się na krążku?

Grupa U2 poinformowała fanów, że nowy album zostanie zatytułowany „Songs of Experience”. Będzie to nawiązanie do nazwy ostatniej płyty zespołu „Songs of Innocence”, która ukazała się w 2014 roku. W wywiadzie dla „Q Magazine” The Edge powiedział, że część piosenek muzycy nagrali w przerwie między koncertami w czasie ostatniej trasy. Według niego kompozycje bardzo przypominają te z krążka „Zooropa”, który został wydany w 1993 roku. Producent Brian Eno jest zadowolony z utworów, które powstały i chciałby, żeby w przyszłości kapela pracowała tak samo.

"

Eno byłby zachwycony, gdybyśmy kolejny album nagrali w podobny sposób. Myślę, że jest w tym odpowiednia jakość, kiedy istnieje pewny rozpęd w procesie twórczym - powiedział The Edge. "

W tym samym wywiadzie Bono wyznał, że wypadek, który miał na rowerze, właściwie pomógł mu w czasie pracy nad nową płytą. Wokalista przewrócił się w Central Parku w Nowym Jorku, przez co musiał przejść operację ramienia.

"

Darem było to, że miałem sporo czasu na pisanie i mogłem ukończyć ten album. Jest pewien konkretny powód, dla którego wszystkie wielkie zespoły tworzyły swoje najlepsze płyty w czasie tras koncertowych. Pomysły muszą pochodzić z twojej głowy - stwierdził. "

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie ukaże się „Songs of Experience”.

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS wokalista U2 zaoferował, że zabierze zwycięzcę specjalnie zorganizowanej przez organizację (RED) aukcji na przejażdżkę rowerem w miejsce, gdzie doszło do wypadku - dokładnie rok po tym incydencie.

Zespół U2 zakończył trasę koncertową „Innocence and Experience” 7 grudnia 2015 roku w Paryżu. Początkowo Bono i spółka mieli pojawić się tam w listopadzie, jednak z powodu zamachów terrorystycznych zmienili plany. W paryskim klubie Bataclan zginęło wtedy 89 osób, w tym jeden z członków zespołu Eagles of Death Metal.

W Wigilię Bono wraz z innymi muzykami wystąpił na ulicznym koncercie w Dublinie. Była to część akcji charytatywnej na rzecz organizacji Simon Community z Dublina, która pomaga bezdomnym mieszkańcom tego miasta. 

Czekacie na nową płytę U2?

Więcej: