The Edge: U2 ma 50 pomysłów na nową płytę

The Edge: U2 ma 50 pomysłów na nową płytę ons.pl

Gitarzysta przyznał, że grupa pracuje nad kolejnym albumem. Nie podał jednak konkretnej daty premiery krążka.

Trzynasty studyjny album zespołu U2 „Songs of Innocence” ukazał się we wrześniu 2014 roku. Członkowie grupy już od jakiegoś czasu otwarcie przyznają, że pracują nad kolejnym wydawnictwem. Krążek ma zostać zatytułowany „Songs of Experience”. W styczniowym wywiadzie gitarzysta The Edge zapowiedział, że płyta ujrzy światło dzienne w 2016 roku, jednak w niedawnej rozmowie z magazynem „Rolling Stone” przyznał, że nie może podać jeszcze konkretnej daty.

"

Trudno w tym momencie powiedzieć, kiedy płyta zostanie ukończona.  "

Grupa nie wybrała jeszcze wszystkich piosenek, które trafią na nowy album.

"

Nagrałem różne dema, które wciąż nie są skończone. Tak naprawdę to jest 50 kawałków melodii, które trzeba dopracować. Niektóre z nich nie zostały jeszcze zaaranżowane ani nawet wykonane przez cały zespół, ale mamy 50 pomysłów, z których 20 bardzo nam się podoba. Musimy je zawęzić, ale jesteśmy w naprawdę dobrej formie - powiedział The Edge. "

Muzyk stwierdził, że od zawsze zespół był swoim najostrzejszym krytykiem i że takie rozwiązanie od lat się sprawdza.

"

Naprawdę jesteśmy brutalni, słuchając nowego materiału. Skupiamy się tylko na tych rzeczach, co do których jesteśmy przekonani, że są to nasze najlepsze pomysły. Powiedziałbym, że jesteśmy teraz na etapie selekcji materiału i wyboru tych piosenek, które będą stanowiły trzon nowej płyty. Są one jeszcze w surowym stanie, ale naprawdę brzmią świetnie - wyznał. "

Być może grupa wkrótce wyruszy także w kolejną trasę koncertową. The Edge nie chciał podać konkretnej daty, ale powiedział, że nastąpi to raczej „wcześniej niż później” i ogłoszenie pojawi się już wkrótce.

"

Bardzo dobrze bawiliśmy się w czasie naszych ostatnich występów. Byliśmy z nich bardzo zadowoleni. Chcielibyśmy popracować nad naszym show i zasugerowaliśmy, żeby wykorzystać tę samą produkcję. Ale na pewno to nie będą identyczne koncerty jak poprzednio - podkreślił.  "

W czasie poprzedniej trasy koncertowej U2 nie zabrakło zaskakujących momentów.

"

Wydarzyło się tyle nowych dla nas rzeczy, co jest dość dużym zaskoczeniem dla grupy, która występuje od wielu lat. Tym razem musimy wyczarować coś zupełnie świeżego i innego tak, żeby odejść od tego, co nazywane jest „klasycznymi koncertami”. Ale myślę, że pod wieloma względami nasza ostatnia trasa wyprzedziła i prześcignęła poprzednie występy. Jesteśmy tym bardzo podekscytowani i ciekawi, czy uda nam się wznieść o poziom wyżej. "

Trasa promująca płytę „Songs of Innocence” zakończyła się w grudniu 2015 roku dwoma koncertami w stolicy Francji. Początkowo występy U2 w Paryżu miały odbyć się 14 i 15 listopada. Grupa musiała je odwołać z powodu zamachów terrorystycznych, do których doszło 13 listopada. W paryskim klubie Bataclan zginęło wtedy 89 osób, w tym jeden z członków zespołu Eagles of Death Metal.

Czekacie na nowy album U2?

Więcej: