The Beatles wyda reedycję „Białego Albumu”

The Beatles wyda reedycję „Białego Albumu” ons.pl

Jeden z najpopularniejszych krążków czwórki z Liverpoolu doczeka się reedycji. Kiedy ukaże się to wydawnictwo?

Giles Martin – syn producenta George’a Martin’a, który zmarł w zeszłym roku – poinformował, że prawdopodobnie w 2018 roku ukaże się reedycja „Białego Albumu”. Wtedy to mija 50 lat od wydania tego krążka.

"

W okresie pracy nad tą płytą Beatlesi stali się pobłażliwi. Jest tak wiele nagrań na przykład „Sexy Sadie”. Zdecydowanie spadła im skuteczność – stwierdził. "

Dokładna data premiery płyty nie jest jeszcze znana.

Utwory, które trafiły na ten album, w większości zostały nagrane w marcu i kwietniu 1968 roku w czasie pobytu zespołu w Indiach. Następnie grupa pracowała nad piosenkami w studiu Abbey Road od maja do października. Podobno w czasie sesji dochodziło do licznych sprzeczek między Beatlesami. Wszystko zaczęło się, kiedy Johna Lennona zaczęła odwiedzać Yoko Ono. Producent George Martin i inżynier dźwięku Geoff Emerick rzucili pracę, a Ringo Starr postanowił odejść z zespołu w sierpniu. Był to początek rozpadu słynnej grupy.

Płyty nie promowały żadne single, ale największymi przebojami z tego krążka stały się piosenki „Ob-La-Di, Ob-La-Da” i „While My Guitar Gently Weeps”. 

Więcej: