The Beatles wyda nową koncertową płytę

The Beatles wyda nową koncertową płytę ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS

Krążek „The Beatles: Live At The Hollywood Bowl” ukaże się jesienią 2016 roku. Jakie utwory znajdziemy na płycie?

„The Beatles: Live At The Hollywood Bowl” to album koncertowy, na którym znajdziemy nagrania Beatlesów z Hollywood Bowl. W latach 1964-65 zespół wystąpił tam trzykrotnie: 23 sierpnia 1964 roku oraz 29 i 30 sierpnia 1965 roku. Grupa zagrała tam swoje największe przeboje, w tym m.in.: „Twist and Shout”, „Ticket to Ride” czy „A Hard Days Night”. 

Nagrania z tych koncertów zostały wydane w 1977 roku na płycie „The Beatles at the Hollywood Bowl”. Nowa wersja tego albumu zawiera inny zestaw piosenek, a także cztery niepublikowane wcześniej utwory. Całość została zmiksowana i zremasterowana w studiu Abbey Road przez Gilesa - syna niedawno zmarłego George’a Martina oraz inżyniera Sama Okella.

"

Technologia bardzo się zmieniła od czasu, kiedy mój ojciec pracował nad tymi nagraniami. Teraz poprawiliśmy przejrzystość, dlatego bezpośredniość i wszystkie emocje można usłyszeć, jak nigdy przedtem. Dzięki temu słychać surową energię czterech chłopaków grających razem dla tłumu, który ich kocha. To jest najlepsza możliwość, żeby poczuć się jak na koncercie w Hollywood Bowl w czasie, kiedy Beatlemania sięgała zenitu - wyznał Giles.

"

Album na płytach CD oraz w wersji cyfrowej trafi do sprzedaży 9 września 2016 roku, a płyta winylowa dostępna będzie 18 listopada. Do krążka dołączona zostanie 18-stronicowa broszura z komentarzem dziennikarza magazynu „Rolling Stone” - Davida Fricke’a.

Wydanie płyty zbiega się w czasie z premierą nowego filmu dokumentalnego o Beatlesach. Produkcję zatytułowaną „Eight Days a Week – The Touring Years” wyreżyserował Ron Howard. Dokument koncentruje się na latach 1962-66. Został wyprodukowany we współpracy z Paulem McCartneyem, Ringo Starrem, Yoko Ono Lennon i Olivią Harrison. Światowa premiera została zaplanowana na 15 września 2016 roku. 

Lista utworów na płycie The Beatles: Live At The Hollywood Bowl

1. „Twist and Shout”

2. „She's A Woman”

3. „Dizzy Miss Lizzy”

4. „Ticket to Ride”

5. „Can't Buy Me Love”

6. „Things We Said Today”

7. „Roll Over Beethoven”

8. „Boys”

9. „A Hard Day's Night”

10. „Help!”

11. „All My Loving”

12. „She Loves You”

13. „Long Tall Sally”

14. „You Can't Do That” *

15. „I Want To Hold Your Hand” *

16. „Everybody's Trying to Be My Baby” *

17. „Baby's In Black” *

* wcześniej niepublikowane

Zamieszacie kupić ten album? 

Więcej: