Tanita Tikaram w nowym teledysku

Tanita Tikaram w nowym teledysku VIPHOTO/EAST NEWS

Wokalistka zaprezentowała klip do piosenki „Food On My Table”. Utwór zapowiada nową płytę artystki. Kiedy ukaże się krążek?

Utwór „Food On My Table” to pierwszy singiel promujący album „Closer To The People”. Tanita Tikaram przyznaje, że ta kompozycja przypomina jej czasy młodości.

"

Od kiedy byłam bardzo mała, słuchałam wielu piosenek soulowych i to ukształtowało mnie jako kompozytora - powiedziała w rozmowie z magazynem „Q”. "

Nowa piosenka różni się od dotychczasowej twórczości wokalistki. 

"

Nie mam soulowego głosu, ale mam nadzieję, że ten utwór i jego brzmienie pokazuje moją głęboką miłość do tej muzyki. Reżyserka Natacha Horn chciała nakręcić biało-czarny teledysk, aby stworzyć filmową atmosferę towarzyszącą powolnemu rytmowi. Chodzi o pasję, która poszła w złym kierunku. Mam nadzieję, że wam się spodoba.  "

Zobaczcie teledysk do „Food On My Table”.

Wokalistka podziękowała na swoim profilu na Facebooku wszystkim muzykom, którzy pomogli jej w nagraniu tego utworu. 

"

Muszę wspomnieć o cudownych artystach, którzy pojawiają się w nagraniu: Martin Winning - saksofon, Matt Holland -trąbka, Oliver Darling - gitara, Matt Radford - gitara basowa, cudowny drugi głos, który słychać w piosence to moja współproducentka - Angie Pollock, a ja odrobinę brzdękam na fortepianie. Na perkusji gra niesamowity Bobby Irwin. Wyobrażam sobie, że gdyby Bobby zobaczył video, zapytałby mnie: „Mam dziś wieczorem założyć szelki?”.  "

Piosenka „Food On My Table” zapowiada nową płytę Tanity Tikaram. Album „Closer To The People” ukaże się 11 marca 2016 roku. Na krążku znajdzie się 10 premierowych utworów. 

"

Tytuł albumu „Closer To The People” jest odbiciem obecnych czasów. Jesteśmy bardziej świadomi naszego zamknięcia na innych albo tego, jak bardzo świat zwiększył odległość pomiędzy nami wszystkimi - tłumaczy artystka.  "

Płyta będzie dostępna na CD i płycie winylowej, a także w wersji cyfrowej. Wydaniu krążka towarzyszyć ma specjalna trasa koncertowa, która rozpocznie się 3 marca 2016 roku. Artystka wystąpi m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech i Belgii. 

Lista utworów na płycie Closer To The People:

1. „Glass Love Train”

2. „Cool Waters”

3. „The Way You Move”

4. „Closer To The People”

5. „Gris Gris Tales”

6. ‚The Dream OF Her”

7. „Don't Turn Your Back On Me”

8. „Food On My Table”

9. „Night Is A Bird”

10. „My Enemy”

Zamierzacie kupić ten album?

Więcej: