Stroje Prince'a trafiły na aukcję

Stroje Prince'a trafiły na aukcję ons.pl

Fani wokalisty będą mogli kupić m.in. jego kurtkę i koszulę z filmu „Purple Rain”. Jakie jeszcze przedmioty znalazły się na licytacji?

Aukcja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem portalu eBay. Rozpocznie się w piątek 1 lipca 2016 roku. Na sprzedaż trafiły m.in. pamiątki z filmu „Purple Rain”, w którym wystąpił Prince. Produkcja opowiada o młodości i karierze młodego muzyka, który założył zespół The Revolution. Jest to w dużym stopniu historia autobiograficzna. Na plakacie oraz okładce płyty o tym samym tytule znalazło się zdjęcie Prince’a, siedzącego na motocyklu. Artysta ma na sobie kurtkę oraz białą koszule, które można kupić na internetowej licytacji.

(fot. materiały promocyjne)

Koszula ma kołnierzyk z wysokim stanem, warstwowy przód, perłowe guziki i plisowane mankiety. Jej cena wywoławcza wynosi 3 tysiące dolarów (ok. 12 tysięcy złotych), a organizatorzy zakładają, że może zostać sprzedana nawet za 5 tysięcy dolarów.

(fot. screen ze strony ebay.com)

Z kolei sztruksową motocyklową kurtkę (czarna w biały wzór), która ma skórzane mankiety i perłowe guziki, można kupić za minimum 6 tysięcy dolarów (ok. 23 tysiące złotych). Szacuje się jednak, że nabywca zapłaci za nią 8 tysięcy dolarów.

(fot. screen ze strony ebay.com)

Wśród innych pamiątek są także wysokie zamszowe buty na obcasach, które Prince zakładał w czasie koncertów. Ich cena wywoławcza wynosi 10 tysięcy dolarów (ok. 40 tysięcy złotych) oraz druga biała koszula, w której muzyk grał w czasie trasy Purple Rain Tour. Organizatorzy liczą, że sprzeda się za 2-3 tysiące dolarów (8-11 tysięcy złotych).

(fot. screen ze strony ebay.com)

Na aukcji będzie można wylicytować również przedmioty związane z innym hollywoodzkimi produkcjami. Znalazły się tam m.in.: buty bokserskie, które miał na sobie Sylvester Stallone w filmie „Rocky 2”, oryginalny scenariusz „Star Wars” z 1975 roku, peleryna Christophera Reeve'a z „Superman 3” czy krzesło reżyserskie Stevena Spielberga z „Powrotu do przyszłości”.

(fot. screen ze strony ebay.com)

Licytacja potrwa 3 dni.

Pamiątki związane ze słynnymi muzykami cieszą się dużą popularnością. Na aukcji w Los Angeles żółtą gitarę Prince’a kupił właściciel zespołu futbolu amerykańskiego Indianapolis Colts. Zapłacił za nią 137 500 dolarów, czyli ponad pół miliona złotych. Na tej samej licytacji sprzedano kosmyk włosów Davida Bowie. Z kolei koszula poplamioną krwią Johna Lennona osiągnęła cenę  31 tysięcy funtów, czyli ponad 160 tysięcy złotych, a za ponad 100 przedmiotów należących do Whitney Houston zapłacono ponad 500 tysięcy dolarów (ok. 2 miliony złotych).

Chcielibyście kupić jakieś pamiątki związane ze znanymi artystami?

Więcej: