Sting wystawia na aukcję fortepian i dzieła sztuki

Sting wystawia na aukcję fortepian i dzieła sztuki ons.pl

Muzyk postanowił sprzedać ponad 200 przedmiotów, które znajdowały się kiedyś w jego domu w Londynie. Aukcja odbędzie się 24 lutego 2016 roku.

Chcielibyście mieć w domu sofę Stinga? A może wolelibyście obraz jakiegoś znanego artysty? Teraz to możliwe. Wystarczy, że macie kilka, a może kilkaset tysięcy funtów... Muzyk i jego żona Trudie Style postanowlił wystawić na aukcję przedmioty, które znajdowały się w ich londyńskim domu. W 2015 roku para sprzedała posiadłość za ponad 19 milionów funtów i chce się pozbyć rzeczy przed przeprowadzką do nowego mieszkania.

W kolekcji Stinga znajdowało się ponad 200 dzieł sztuki. Wokalista miał w swojej imponującej kolekcji obrazy Henri Matisse’a i Pablo Picasso. Jest to „niezwykła jakość i duży wybór, który odzwierciedla wiedzę i pasję małżonków do sztuki i projektowania” - czytamy w opisie aukcji.

(fot. AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Jeden z pracowników domu aukcyjnego Christie's Auction House powiedział w wywiadzie dla dziennika „Daily Telegraph”, że kolekcja jest naprawdę niezwykła.

"

Ich dzieci wyprowadziły się. Sprzedali dom i kupili mniejszy apartament. Poczuli, że nadszedł czas na zmiany. Sting i Trudie są wielkimi miłośnikami i kolekcjonerami sztuki i na pewno nadal tak będzie. Kolekcjonerzy często sprzedają swoje skarby, a potem kupują kolejne. "

Na aukcję trafiły nie tylko obrazy, ale też inne elementy wystroju londyńskiego domu małżonków.

"

Ich dom był połączeniem luksusu, rzadkości i koloru - stworzone w umiejętny zbilansowany sposób. Każde dzieło sztuki było starannie wybierane, dzięki czemu powstała niezwykła kolekcja - przyznał szef wystawy Andy Waters. "

Wylicytować można będzie również fortepian Steinway. Szacuje się, że instrument osiągnie cenę 30 tysięcy funtów. Pod młotek pójdą też lustra, stoły i ceramika. Każdy przedmiot wart jest dziesiątki tysięcy funtów.

Aukcja zatytułowana „Queen Anne’s Gate: Works from the Art Collection of Sting & Trudie Styler” („Queen Anne’s Gate: dzieła sztuki z kolekcji Stinga i Trudie Styler) odbędzie się 24 lutego 2016 roku.

Chcielibyście wylicytować jakiś przedmiot?

Więcej: